15.10.2017

V předehrávce 3. kola UNIQA Extraligy žen přesvědčivě zvítězila Olomouc v Brně na Fénixu

V úvodním utkání letošním sezóny se Fénix Brno představil na domácí palubovce. Soupeřem mu byl jeden z favoritů celé soutěže a to družstvo VK UP Olomouc. Přestože olomoucká děvčata včera zahajovala sezónu na pražském Olympu, tak dnes s přehledem zvládla i předehrávku 3. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2017/18. Fénix nastoupil bojovně, ale hostující tým záhy ukázal své kvality a nikoho z přítomných nenechal na pochybách, že si z venkovního tripu přiveze na Hanou šest bodů.

č.: 11   dne:  15. 10. 2018  v hod.: 18:00

VK Fénix Brno – VK UP Olomouc  0:3 (15:25,10:25,11:25)

Rozhodčí: Kostka, Dmejchal

Počet diváků: 100

Domácí: Štrychová, Gogová, Pospíšilová P., Pospíšilová A., Šnellyová, Pospíšilová A., Matoušková, libero Kulhánková. Střídaly: Beránková, Neterdová

Hosté: Kubínová, Košická, Strušková, Orvošová, Dedíková, Sajdová, libero Sain. Střídaly: Napolitano

Veronika Šnellyová (kapitán domácí): „Náš první zápas sezóny začal velmi pěkně a odhodlaně, ale bohužel to trvalo pouze do 1. technického oddechového času. Zbytek zápasu už byl jen v režii soupeře. Gratuluji k vítězství.“

Zdeněk Janoušek (trenér domácích): „Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme vedli 10:7, pak však otěže převzala Olomouc a do utkání je již nepustila. “

Katarina Dudová (kapitán hostů): Hráli jsme vlastní hru, zápas jsme si držely pod kontrolou a to vedlo k výhře 3:0.“

Radim Vlček (trenér hostů): „Myslím, že zápas byl poměrně jednostranný, udrželi jsme si ho pod kontrolou. Nemám víc, co bych dodal.“

Úvod začíná mírnou převahou Brna, za stavu 8:5 začíná Olomouc dotahovat a následně se nekompromisně dostává do vedení a vítězí 25:15. Začátek druhého setu jasně patří Olomouci. Za stavu 0:5 bere trenér domácích oddechový čas a Brno se na chvíli vrací do hry.  Olomouc si však při podání Stružkové připisuje sérii bodů a vedení s přehledem navyšuje až do konce setu. V dalším setu opět vládnou hosté. Domácí za podpory publika bojují, ale na zdramatizování utkání to nestačí.

Autor: Karel Tichý

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)