14.2.2024

V souboji týmů z opačných pólů extraligové tabulky Šelmy neponechaly nic náhodě

Valentýnskou středu předehrával Sokol Frýdek-Místek zápas 25. kola volejbalové extraligy žen 2023/24. Na své palubovce přivítal Šelmy z Brna. Domácí hráčky bojovaly po celý zápas se špatnou přihrávkou a spoustou nevynucených chyb, díky tomu neměly nárok na lepší výsledek.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Šelmy Brno 0:3 (16:25, 18:25, 21:25)

Rozhodčí: Ostranský T., Peloušek J.

Počet diváků: 80

Domácí: Montoya Murillo, Fukalová, Doshkova, Agbolossou, Strušková, Dvořáčková, libera Kulová, Šrámková. Střídaly: Böhmová, Krejčí, Petrová

Hosté: Šmídová, Janečková, Marková, Madsen, Kellnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídala: Beránková

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): V prvním setu rozhodl servis. Kdo lépe podával, set vyhrál. Ve druhém setu už jsme si přihrály, tam jsme měly problém složit balón, Šelmy nás vyčapaly. Ve třetím setu už to bylo jako na houpačce, tam jsme mohly zvítězit a dotáhnout zápas do čtvrtého setu, ale udělaly jsme více nevynucených chyb a proti takovému soupeři, jestli chceme vyhrát, musíme tyto chyby eliminovat.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnešní zápas se hodnotí docela špatně. Dva sety jsme se víceméně hledaly. Myslela jsem si, že po delší odmlce předvedeme úplně jiný výkon. Až ten třetí set byl volejbalový. Za mě jsme dělaly hodně nevynucených chyb na útoku a s tím se nedá zvítězit.“

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Byl to zápas po delší odmlce. Z naší strany to tedy déle trvalo než jsme se rozjely. Každopádně pak jsme se dostaly do tempa. První dva sety dobrý. Ve třetím už jsme trochu ztratily koncentraci, kdy nás Frýdek dotáhl v koncovce, ale jsem ráda, že jsme to uhrály. Každopádně je stále co zlepšovat, měly jsme tam hodně nedorozumění, to se nám nemůže stávat.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Jsem rád, že jsme potvrdili roli favorita. První dva sety jsme Frýdek tlačili servisem, dokázali jsme ubránit klíčové hráčky. Trochu jsme polevili ve třetím setu, ale nakonec jsme si to uhráli a jsme rádi za vítězství za tři body.“

Začátek prvního setu nebyl pro domácí volejbalistky vůbec příznivý, již od startu prohrávaly 1:6, 4:7. Frýdek však dokázal toto manko stáhnout (8:8). Šelmy pak však odskočily na 11:15, 13:17, 14:21 a set vyhrály 16:25.

Start druhého setu si Frýdek pohlídal a stav byl vyrovnaný, domácí celek vedli 5:4. A dlouho se oba týmy nepustily ve vedení do většího náskoku. Až při podání nahrávačky Pavly Šmídové se hostujícímu týmu podařilo odskočit na 9:13. Frýdek pak prohrával 12:18, 14:20 a druhý set tak skončil jeho prohrou 18:25.

Třetí set měl podobný průběh jako zahajovací sada. Domácím se příliš nedařilo krotit servis Šelem, nicméně set byl vyrovnaný až od stavu 11:10. Pak se opět Šelmy dostaly do několikabodového náskoku (13:16, 17:20, 19:22) a set zakončily vítězstvím 21:25.

Autor: Natalie Radivojevićová, foto Pavel Netolička