30.11.2018

V UNIQA extralize žen pokračují volejbalistky VK Brno na vítězné vlně

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 se v Brně dohrávalo, v rámci 10. kola UNIQA extraligy žen, první utkání odvetné části. Do hale na Kounicově ulici přijely soupeřky z Frýdku-Místku, kterým měly domácí hráčky co vracet. Hned v prvním utkání letošního extraligového ročníku totiž Šelmy podlehly na horké půdě Sokolek 3:1 a bylo tedy jasné, že si chtějí spravit chuť a před domácím publikem vyhrát.

č.: 50         dne: 29. 11. 2018          v hod.: 18:00

VK Brno – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:19, 26:24, 27:25)

Rozhodčí: Kubinec J., Kavala T.

Počet diváků: 210

Domácí: Boulová, Pospíšilová A., Janečková, Benediktová, Matuszková, Beránková, libero Chlumská

Hosté: Borovcová, Mitrenga, Šnellyová, Pavelková, Hadáčková, Šípová,libero Radivojevičová. Střídaly: Teperová, Gryárová, Šprochová

Eva Beránková (smečařka VK Brno): „Byl to vyrovnaný zápas. Vždycky nám utekl začátek setu, který jsme naštěstí dotáhly. V koncovkách se pak projevilo více zkušeností na naší straně a utkání jsme dotáhly do vítězství.“

Martin Gerža (trenér VK Brno): „Jsem rád za vítězství za tři body. Byly tam úseky, se kterými jsme mohli být maximálně spokojení. Zároveň tam byly špatné momenty, které pramenily z naší nepozornosti.“

Daniela Pavelková (kapitánka Frýdek-Místek): „Myslím si, že jsme neodehrály špatný zápas, ale nezískaly jsme ani set, i když jsme si možná jeden zasloužily. Na to se ale nehraje. V důležitých chvílích jsme si buď nepřihrály, nebo byla horší nahrávka a to rozhodlo.“

Jaroslav Vlk (trenér Frýdek-Místek): „V prvním setu jsme se trošku hledali, ale od druhého setu jsme začali předvádět takový herní projev, který bychom chtěli. Bohužel tam byly pasáže chyb, ve kterých jsme dovolili Brnu, aby nás porazilo.“

Do prvního setu vstoupily hostující hráčky odvážně na podání a vybojovaly tak čtyřbodový náskok (3:7). Pomalejší rozjezd Brno napravilo bojovnou hrou a s pomocí přesně mířených útoků se dostalo do vedení (11:8). Tří a více bodový náskok si domácí bez zaváhání udrželi až do konce setu (25:19).

Druhý set byl hned od začátku o poznání vyrovnanější. Obě družstva bojovala o každý míč a soupeřkám nenechala nic zadarmo (14:14). Brno se snažilo vedení získat bodovými bloky. Houževnatý Frýdek se však nenechal zlomit a trápil podáním domácí přihrávačky (23:23). Z napínavé koncovky nakonec vyšly lépe domácí Šelmy. Dvěma body za sebou se blýskla na útoku blokařka Boulová a ukončila druhou sadu.

Frýdku vyšel lépe i začátek třetího setu. Stále riskoval na servisu a vytvořil si mírný náskok (6:3). Následně se však Šelmám podařilo, s pomocí pevné obrany na síti, na soupeřky dotáhnout a držet s nimi krok (16:16). Především kvůli nevynuceným chybám na obou stranách byl konec setu znovu vyrovnaný. Domácí hráčky nakonec vybojovaly třetí matchball a všechny body tak zůstávají v Brně.

Autor: Klára Kuníková, foto Matouš Müller