6.11.2018

Extraligu kadetek vedou po první půli základní části liberecká Dukla se Sokolem Šternberk

Do poloviny základní části soutěže dospěla i Extraliga kadetek 2018/19 v jejíž východní skupině bojuje i obhajující mistr TJ Sokol Šternberk. Není bez zajímavosti, že až právě na loňského šampiona si soutěž zatím podmaňují nováčci. V západní skupině A je zatím neporažená Dukla Liberec, ve skupině B až do desátého kola panoval TJ Lanškroun. Obě družstva si účast v extralize vybojovala v baráži. Lanškroun se do druhé části baráže, kde se družstva z 1. ligy kadetek střetla s extraligovými, dostal s velkou dávkou štěstí. V zápase s Kralupami, jehož vítěz postoupil do druhé části, musel rozhodovat po stavu utkání 1:1 až „zlatý" set, který lanškrounské kadetky vyhrály nejtěsnějším možným rozdílem 16:14.

Skupina A

Minulý rok skončily hráčky z BVC Chodov těsně před barážovými boji. Letos však pomýšlejí na lepší výsledek, i když trenér Jiří Kudrle připouští, že setrvání v soutěži je priorita. „V prvním kole extraligy jsme snadno přehráli České Budějovice, v druhém se nám podařilo zaskočit v jednom zápase nyní druhou Plzeň. Překvapivě jsme sebrali půlku bodů z minulého víkendu Brnu," vypočítává trenér Chodova letošní úspěchy.
„Po generační obměně zůstalo letos v kadetském týmu jen starší trio zkušených děvčat: dvě reprezentantky Kateřina Kudrlová, právě zraněná Aneta Egermajerová společně s naší první smečařkou Veronikou Vokáčovou. Na liberu se ukazuje jako velká opora družstva prvoroční kadetka Michaela Kárníková. Všechny ostatní posty doplňujeme našimi žákyněmi, které si však vedou velmi dobře a získávají v extralize kadetek potřebné herní zkušenosti," přibližuje tým Kudrle.
V nedělním zápase se zatím suverénní Duklou Liberec chodovské hráčky podlehly dvakrát 3:0. Podle trenéra Kudrleho se však nejedná o žádný neúspěch. „Velmi zajímavá konfrontace se silnější konkurencí. Vezu si ze severu Čech spoustu podnětů a nápadů do další práce. Soupeře jsme mohli překvapit jen hrou na hranici současných možností našeho nekompletního družstva. V prvním utkání se nám to částečně dařilo, čemuž odpovídá i výsledek setů. V sobotu základ týmu kadetek odehrál osm setů v první lize juniorek a přes dvě vítězství jsme bohužel ten den ztratili zbytečně moc sil. S ohledem na příští týden tak v druhém nedělním utkání dostaly příležitost naše žákyně." 

 

Liberec si díky dvěma vítězstvím nad Chodovem vybudoval náskok už 8 bodů na druhou Plzeň. „Zápasy s Chodovem jsou vždy obtížné. Houževnatý a bojovný tým, který umí překvapit. Proto chválíme naše hráčky za dvě vítězství a herní projev,"  libuje si trenér Dukly Luboš Bednář. Ten by letos chtěl extraligového nováčka dovést až do závěrečného turnaje mezi šest nejlepších. Prozatím se ale soustředí na nejbližší zápasy. „Uvidíme, jak se bude soutěž vyvíjet v dalších deseti zápasech základní části. Nás bude čekat za tři týdny Plzeň, která má velmi kvalitní tým a potrápila nás hned v prvním kole."

Skupina B

Přesně v polovině základní části soutěže se odehrál boj o první místo ve skupině mezi mistrem ze Šternberku a lanškrounským nováčkem. „Věděly jsme, že na nás nečeká lehký úkol, protože jsme hrály proti papírově nejtěžšímu soupeři naší skupiny. První zápas pro nás nezačal zrovna nejlépe. Nedařil se nám opět náš už známý příjem a dělaly jsme spoustu chyb," zhodnotia začátek zápasu pro web TJ Lanškroun jeho hráčka Adéla Martincová.
V dalších fázích zápasu se nováčkům  povedlo chyby minimalizovat a nakonec porazit Šternberk ve zkráceném setu. V druhém zápase úřadující mistr už ale žádný vzdor nepovolil a zvítězil 3:0. „Šternberk je přeci jen trochu někde jinde, ale zbytek družstev je zhruba na stejné úrovni, tam může prohrát, vyhrát mezi s sebou každý. Je za námi teprve první třetina soutěže, většinu utkání jsme hráli doma, kde máme skvělé divácké zázemí," popisuje dojmy ze soutěže trenér Lanškrouna Libor Tomiška. Z dosavadního vývoje je však sám překvapený. „Do soutěže jsme vstupovali s představou jen uhrát nějaké ty body, asi jsem ty naše holky trochu podcenil."
Zatím to vypadá, že skupina B je opravdu vyrovnanější, než skupina A. První tým dělí od třetího 7 bodů! Zatímco v západní části je 8 bodů mezi prvními dvěma týmy.

 

Výsledky a tabulku najdete ZDE

 

Autor: Tomáš Horáček

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2018/19 ženy - 3. kolo

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:1 (25:13, 25:21, 21:25, 25:20),první utkání 3:2, postupuje Olymp, VK Brno – VK Prostějov 1:3 (26:28, 26:24, 16:25,...

 
Challenge Cup 2018/2019 ženy

VK Dukla Liberec – PSVBG Salzburg (AUT) 3:0 (25:23, 25:16, 25:21), první zápas 2:3 - postupuje Liberec

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Kladno volejbal cz – Montana Volley (BUL) 3:0 (26:24, 25:21, 25:22), první zápas 3:0 - postupuje Kladno

 
Challenge Cup 2018/2019 ženy

PVSBG Salzburg (AUT) – VK Dukla Liberec 3:2 (17:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:10)

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Montana Volley (BUL) – Kladno volejbal cz 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)

 
Champions League 2018/19 - los základních skupin

MUŽI skupina A: Zenit Kazaň (RUS), Halkbank Ankara (TUR), Knack Roeselare (BEL), vítěz Paok Thessaloniki (GRE)/United Volleys Frankfurt...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018