9.4.2019

Junioři pražských Lvů získali doma hattrick!

Potřetí (2019) za sebou dokázal nejstarší dorost Lvů Praha zvítězit v závěrečném turnaji MČR. Triumf je o to cennější, protože ho vybojoval na domácí půdě v lužinské hale, navíc ve finále dokázal přemoci odvěké soky z Brna.

Hattrick už jsme dlouho neměli. Potenciál na to je. Otázkou je, jak nám kluci vydrží zdravotně a psychicky. Úkol je semifinále a pak se uvidí," takto v říjnu komentoval kouč Lvů John ambice svého týmu. Dá se tedy říci, že úkol splnili nad očekávání. Zejména díky poslednímu turnaji následnému play-off vypadá cesta Pražanů hladce, avšak v základní části se nynější mistři nevyvarovali klopýtnutím. Například se třetí Příbramí, která však byla v základní části v západní skupině první, prohráli Lvi tři ze čtyř zápasů. To ovšem pouze dokazuje, jak dokáže být volejbal krásný a nepředvídatelný.

Ve čtvrtek a v pátek se v hlavním městě odehrály skupiny, ze kterých se podle umístění utvořily sobotní zápasy do play-off. V jedné skupině, která se hrála v hale TJ Ruzyně, změřily své síly týmy z Příbrami, Ostravy, Českých Budějovic a frýdkecko-místeckých Beskyd. Druhá skupina přinesla souboje mezi družstvy Lvů Praha, VSC Zlín, Dukly Liberec a Volejbalu Brno.

V sobotu se hrálo klasické play-off, kdy protisobě nastoupil první s druhými a třetí se čtvrtým z obou skupin. Lvi Praha tak vyzvali Ostravu, se kterou si poradili 3:0 a postoupili do finále. V druhém zápase o finále proti sobe stanuli hráči Příbrami a Brna. Tento zápas vyšel vítězně pro volejbalisty z moravské metropole, kteří po výsledku 3:1 měli možnost vrátit Lvům páteční porážku - jejich první v této sezóně.

Ve finále, ve kterém měli Lvi výhodu domácích, však SK volejbal Brno svou pomstu nedokonalo a podruhé v sezóně podlehlo. Podruhé pražským Lvům. A podruhé 3:1. Poslední zápas sezóny ale určitě přinesl to správné napětí, které by takový zápas měl mít. Všechny sety končily až v koncovce. Dva dokonce nejnižším možným rozdílem. Hattrick to byl tedy vybojovaný!

O třetí místo se utkala Příbram s Ostravou. A kromě třetího setu, ve kterém zvítězila Ostrava, držela Příbram své soupeře na uzdě a dokráčela si pro bronzovou medaili.

Konečné pořadí M-ČR 2019:

 1. VK Lvi Praha
 2. SK Volejbal Brno
 3. VK Euro Sitex Příbram
 4. VK Ostrava
 5. VK Dukla Liberec
 6. VSC Zlín
 7. VK České Budějovice
 8. Green Volley Beskydy

Ocenění hráči:

 • osobnost turnaje - Jiří Toman (Praha)
 • nejlepší blokař - Radek Baláž (Příbram)
 • nejlepší nahrávač - Adam Provazník (Brno)
 • nejlepší smečař - Lukáš Čeketa (Brno)
 • nejlepší útočník - Martin Chevalier (Brno)
 • nejlépe přihrávající hráč - Matyáš Ježek (Praha)
 • nejlépe podávající hráč - Petr Špulák (Praha)

 

Výsledky naleznete ZDE.

Kvalifikace o Extraligu juniorů 2019/20 se odehraje 19. a 20. dubna 2019 ve Velkém Meziříčí.

 

Autor: Tomáš Horáček

Fotogalerie
Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Nový Jičín – TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (23:25, 23:25, 25:22, 18:25) – postupuje Frýdek-Místek, TJ Slavia Hradec Králové – Volejbal Přerov 0:3...

 
CEV Champions League - 2. předkolo ženy

VK UP Olomouc – Khimik Yuzhny (UKR) 2:3 (25:22, 12:25, 25:23, 20:25, 13:15)

 
Zemřel Ing. Jan Přib

V pátek 18. října 2019 nás po dlouhé těžké nemoci opustil ve věku 74 let Ing. Jan Přib, CSc. - dlouholetý funkcionář ČVS, člen Komise mládeže a...

 
Infolinka MŠMT - MŮJ KLUB 2020

Infolinka MŠMT - MŮJ KLUB 2020 - http://www.msmt.cz/sport-1/spustena-infolinka-muj-klub-2020

 
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018