6.12.2018

Juniorskou extraligu vedou Příbram a Brno. Na Proseku pokořili třicetibodovou hranici

O víkendu se kromě svíček na adventním věnci rozsvěcovala také světla v halách, ve kterých se pro většinu klubů odehrála čtyři kola juniorské extraligy 2018/19. Čeká se na zápasy Kojetína s VK Ostrava, které budou na pořadu dne až v lednu 2019. Jediným dosud neporaženým týmem soutěže zůstává SK volejbal Brno.

 

První skupina přinesla některá velmi zajímavá utkání. Nad všemi ale ční nedělní dvojzápas pražského Proseka s Velkým Meziříčím. Dopoledne hned první set skončil neuvěřitelným skóre 32:30 pro domácí. Druhý hřebíček do rakve hostí přibili hráči Proseka hned následující sadu, ve které opět zvládli lépe koncovku a znovu zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. „V prvním zápase se první dva sety bojovalo do posledního míče se šťastnějším koncem pro nás. Což ovlivnilo třetí set v náš prospěch. Vůbec to nebyl jednoznačný zápas, jak by napovídal konečný výsledek," uvědomuje si trenér domácích Kamil Tuček. Třetí set už podle trenéra Velkého Meziříčí Petra Judy připomínal spíše exhibici. Důvodem vysokého počtu chyb oproti soupeřům je podle něj nízký věk a nezkušenost jeho svěřenců. „Nám letos odešla celá základní sestava dovršením juniorského věku, takže vlastně skládáme nový tým. V těchto dvou zápasech šlo hlavně o naději na udržení soutěže," podotýká Juda. Divočina však s hvizdem ukončujícím první zápas neskončila.

„Druhý zápas začal podobně jako první. Soupeř hrál jistě, my vždy udělali nějakou chybu . I když jsme si vytvořili určitý náskok, vždy byl smazán a do koncovky vkráčel lépe Prosek," povzdechl si trenér hostů, který viděl zlom až ve třetím setu: „Druhý set jsme byli šťastnější, vtom dalším prosečtí dominovali a my vypadali na rezignaci. Potom jsme však přidali a lepším podáním jsme rozhodli i koncovku a stav srovnali. Poslední set byl překvapivě v naší režii, točilo se za stavu 8:3 pro nás a my jsme si set už pohlídali."

Podobné chyby podle trenéra Judy jeho svěřenci dělali i v sobotním utkání na hřišti liberecké Dukly, kde po dvou prohrách 1:3 Velké Meziříčí na body nedosáhlo. Liberec v neděli potvrdil vzrůstající formu a venku porazil České Budějovice 3:0 a 3:1. Díky těmto výhrám v tabulce přeskočil pražské Lvi a usadil se místo nich na druhé příčce.

V sobotním pražském derby dokázali Lvi ukořistit všechny body, když vyhráli dvakrát 3:0 v hale konkurenčního Proseka. V neděli si brousili drápy na Příbram, ale ta svého konkurenta v zápasech o první místo zkrotila. Šelmy z Prahy dokázaly v městě stříbra vyhrát jediný set. Stejně narazili i soupeři z Českých Budějovic, a tak Příbram ostatním pronásledovatelům odskočila už o šest bodů.
Jihočechům se nedařilo ani v neděli proti Liberci, kde prohráli 3:0 a 3:1.

Ve východní skupině bralo body plnými hrstmi opět Brno. To si v sobotu poradilo výsledky 3:0 a 3:1 s vyzyvateli z Beskyd, kteří i po dvou prohrách drží druhou příčku. Neděle však pro jihomoravský tým znamenala první bodovou ztrátu, když si na něj vyšlápla Zlínská Fatra. Zápas musel rozhodovat až zkrácený set, po kterém byli šťastnější hráči Brna. Druhý zápas už takové napětí nepřinesl, protože Brňané zvítězili 3:1.
Zlínským tak trochu zhořkl celkem vydařený víkend. V sobotu totiž na domácím hřišti uchvátili za dvě výhry 3:0 šest bodů do tabulky proti předposlednímu Novému Jičínu. Ten prohrál stejným poměrem i oba nedělní zápasy proti VK Ostrava.
Beskydy si po prohrách s Brnem v neděli spravily chuť v utkáních v Kojetíně. Od posledního družstva skupiny B si odvezli dvě výhry 3:0.

Tabulka a výsledky ZDE

 

Autor: Tomáš Horáček

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

 
2019 CEV ME muži

osmifinále: Srbsko – Česká republika 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018