12.5.2018

Juniorský titul Mistra ČR 2017/18 vybojoval tým ČZU Praha

Finálový den Mistrovství ČR juniorl 2017/18 přivítala dnes (12. 5. 2018) sportovní hala na Lužinách. Již od středy, kdy byly zahájeny boje ve skupinách, mohli diváci vidět kvalitní volejbal. Na palubovce se proti sobě potkávali hráči, kteří přivezli medaile našemu mládežnickému volejbalu i z mezinárodních kolbišť (zlato ME 2017 a stříbro ME 2018). Již tento fakt byl pozvánkou divákům na kvalitní volejbal.

V prvním dnešním zápase Fatra Zlín porazila jediného zástupce, který nemá extraligové mužstvo mužů SK Prosek po boji 3:2. V dalším utkání si Velké Meziříčí poradilo s Duklou Liberec a obsadilo 5. místo.

Do nejlepší čtyřky letos postoupili velice vyrovnané týmy. Celek ČZU Praha, který ve finále této kategorie nechybělo dlouhých 11 let, v letošním semifinálovém zápase s Brnem utekl „hrobníkovi z lopaty“, kdy v tie-breaku prohrával už 9:6. V druhém semifinále favorizovaná Příbram porazila VK Ostravu 3:1. Zajímavostí je, že ani jeden z těchto klubů nemá tým v silné „čtyřce“ extraligy mužů.

V zápase o bronz, který je vždy hodně o zklamání a následné motivaci nastoupila na Brno lépe Ostrava. Celkem jednoznačně získala první dva sety. Už to vypadlo na jasnou výhru ostravského celku, ale chlapci z Brna se nechtěli dát tak lehce. Vyhráli nervy drásající koncovku třetího setu. Nicméně ve čtvrtém setu Ostrava navázala na svůj výkon z prvních dvou setů a zaslouženě po vítězství 3:1 si z Prahy odváží bronz.

Finále bylo v režii dvou našich nejúspěšnějších mládežnických center. Opět po roce se k finálovému duelu postavil domácí tým ČZU Praha, který přivítal v pražské hale na Lužinách tým Příbrami. I tak papírově silnějším soupeřem se jevil před zápasem tým domácích, který obhajoval titul z loňského roku. Pražané svou roli potvrdili a po vydařeném výkonu zaslouženě vyhráli 3:0 a obhájili tak titul z roku 2017.

Volley Team ČZU Praha – VK Eurositex Příbram 3:0 (25:17, 25:16, 25:19)

ČZU Praha: Horák, Špulák Džavoronok, Šulc, Toman, Roháček, libera Havlas, Ježek       

Příbram: Mikulenka J., Barák, Suda, Trojanowicz, Baláž, Pihera, libera Goerojo, Peterka. Střídali: Kozák, Rosenbaum, Hulpach, Waber, Koloušek

Vyjádření:

Šulc Marek (kapitán Volley Team ČZU Praha): Zaslouženě jsme vyhráli a obhajíli tak titul z loňského roku.

John Tomáš (trenér Volley Team ČZU Praha): „Naším cílem bylo obhájit titul mistra ČR a to se nám povedlo. Takticky jsme zápas odehráli jak jsme si před zápasem řekli a díky tomu jsme vyhráli.“

Barák J. (kapitán VK Eurositex Příbram): „Finále jsme nezvládli v hlavách a ČZU toho využilo a zaslouženě vyhrálo“

Rosenbaum D. (trenér VK Eurositex Příbram): „Zápas probíhal jednoznačně pro ČZU, které zvolilo výbornou taktiku, která je dovedla k mistrovskému titulu“

Popis utkání:                                                                                                                             

V prvním setu domácí dominují na servisu a znepříjemňují tak hostům vytvořit si příležitosti k útoku a získání bodu. Na domácí straně řádí Petr Špulák, který získal během prvního setu tři body ze servisu. Praha určuje tempo celého prvního setu a nutí hostujícího trenéra dělat změny v sestavě, které k jeho nelibosti nevedli ke kýženému výsledku. Praha získává první set v poměru 25:17 a je blíže k obhajobě titulu loňského roku.

I první body v druhém setu si připisují jako první domácí hráči, kteří nenechávají nic náhodě a tvrdí muziku hned od začátku setu. Domácí v dnešním zápase výborně brání, hlavně v poli a to přívádí příbramské útočníky k šílenství. Příbramští na získání bodu musí útočit dvakrát někdy až třikrát, aby získali bod na svou stranu. Tak kvalitní je dnešní pražský obranný val. V druhém oddechovém čase mají navrch čtyři body domácí hráči a blíží se tak i k vítězství v druhém setu. Po nevynucených chybách hostů si bere trenér Rosenbaum oddechový čas (20:13). Praha si nenechala svůj luxusní náskok ujít a vítězí i v druhém setu, tentokrát 25:16.

Ve třetím setu sice domácí prohrávali 3:1, ale pověstný válec nezaspal a rozjel se v pravou chvíli. Domácí otočili nelichotivé z 1:3 na 6:3. V třetím setu opět hostující trenér rotuje se sestavou a snaží se najít optimální hráče k zastavení lužisnkého válce. Ten je ale dnes pravděpodobně k nezastavení. Domácí jistě útočí a pravidelně ztrátují. Při druhém oddechovém čase vede ČZU 16:11 a je již malý krůček od titulu mistra republiky za rok 2018. Po oddechovém čase získávají bod domácí po krásném bloku Pavla Horáka. V závěru setu zlobí příbramské na příjmu Pavel Horák a tak příbramští kupí jednu chybu za druhou (23:13). Na druhé straně se ale nevzdává Radek Baláž, který zavelel k útoku v příbramském dresu a několika esy pozlobil domácí hráče (23:19). Po několikátem esu si vzal domácí trenér John oddechový čas a donutil Baláže na servisu chybovat. Tým ČZU Praha si vítězství v zápase nenechal vzít a vyhrává i třetí set 25:19 a celkově 3:0 na sety. ČZU obhajuje titul z loňského roku a  VYHRÁVÁ MISTRA ČR ZA ROK 2018 V KATEGORII JUNIORŮ.

Celkové pořadí:

  1. ČZU Praha
  2. VK Příbram
  3. VK Ostrava
  4. Volejbal Brno
  5. Velké Meziříčí
  6. Dukla Liberec
  7. Fatra Zlín
  8. SK Prosek

Individuální ocenění:

nejlépe útočící hráč: Martin Chevalier – VK Brno

nejlepší blokující hráč: Pavel Horák – ČZU Praha

nejlepší nahrávač: Matyáš Džavoronok - ČZU Praha

nejlépe přihrávající hráč: Matěj Lex – VK Ostrava

nejlépe podávající hráč: Marek Šulc – ČZU Praha

nejlépe bodující hráč: Radek Suda – VK Příbram

osobnost turnaje: Lukáš Vašina – VK Ostrava

 

Autoři: Jiří Carba, Mgr. Richard Dupal

Krátké zprávyArchiv
Finále 1. ligy mužů - živě

Finále 1. ligy mužů 2018/19 startuje dnes v 20:00 hodin.

 
Final Four Středoevropské ligy MEVZA 2018/19 - ženy - finále

VK UP Olomouc - Nova KBM Branik Maribor (SLO) 3:1 (25:19, 25:17, 20:25, 25:16)  

 
Champions League 2018/2019 muži

VK ČEZ Karlovarsko – Azimut Leo Shoes Modena (ITA) 0:3 (18:25, 21:25, 19:25)

 
2018/19 MEVZA Středoevropská liga - ženy

VK UP Olomouc bude hostit od 9. - 10. března 2019 Final Four Středoevropské ligy MEVZA.

 
Kvalifikace na ME 2019 v sitting volejbale

Turecko - Česká republika 3:0 (25:15, 25:19, 25:22), Česká republika - Francie 0:3 (13:25, 23:25, 16:25), Slovinsko - Česká republika 3:0 (25:12,...

 
Finále Českého poháru 2018/19 muži

VK Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)  

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018