20.11.2023

Další cenné vítězství RD U18 pod hlavičkou NVC, tentokrát proti pražským Lvicím

Dívčí reprezentační tým U18 absolvoval v minulém týdnu jediné listopadové soustředění. Čtyři náročné dny, ve kterém děvčata absolvovala tři tréninkové volejbalové jednotky, dvě mistrovská a jedno přípravné utkání, v pátek dopoledne byl na programu silový trénink. Před jedním volejbalovým tréninkem jsme se věnovali stabilizačním a balančním cvičením, na konec pátečního bloku proběhla videoanalýza zaměřená na sobotní utkání proti VK Lvi Praha. Během soustředění holky využily regeneraci v kladenském aquaparku, každodenní fyzioterapeutickou péči měl tentokrát na starosti Tomáš Janega.

NVC – VK Lvi Praha 1:3 (25:17, 24:26, 23:25, 23:25)

Sestava NVC: Mužíková, Rejmanová, Pomrová, Sirůčková, Mrázková, Mandová, libero Vávrová. Střídaly: Novotná N., Novotná K., Kopečková, Bezdičková, Motalová, Dvorná

Po dvou nevydařených utkáních na palubovce pražských Lvic jsme si dali za cíl alespoň jednou zvítězit a podat proti favoritkám utkání v domácím prostředí lepší výkon než na konci září. Náš vstup do utkání se vydařil, příprava na soupeřky nesla ovoce, dobře jsme podávali a silný útok Pražanek se nám několikrát podařil eliminovat kompaktním blokem. Výsledkem bylo jasné vítězství v úvodním setu. Od druhého setu jsme pokračovali dobrým výkonem, v koncovkách druhého i třetího setu však Pražanky svou zkušeností dotáhly oba sety do vítězného konce. Průběh čtvrté sady byl opět jednoznačný, náš místy až desetibodový náskok jsme však trestuhodně ztratili, soupeř naši nestabilitu využil a mohl se radovat z vítězství.

NVC – VK Lvi Praha 3:1 (25:20, 25:20, 19:25, 25:19)

Sestava NVC: Pošívalová, Motalová, Pomrová, Novotná K., Bezdičková, Mandová, libero Vávrová. Střídaly: Novotná N., Mužíková, Rejmanová, Mrázková, Dolejšová, Dvorná

Touhu po vítězství holkám nevzala ani nešťastná porážka z prvního utkání. Koncentrovaným výkonem a důsledným proměňováním bodových situací jsme tentokrát Pražanky do koncovek nepustili a i přes ztracený set jsme zápas dotáhli do zaslouženého vítězství. „Chválím celý 17členný kádr, který jsme měli na soustředění k dispozici. Holky si splnily oba cíle, radujeme se nejen z vítězství ale i ze stoupajícího výkonu, na kterém se podílely všechny hráčky,“ řekl po utkání hlavní trenér NVC Radek Krpač.

Autor: Radek Krpač - hlavní trenér RD U18