10.10.2023

Mládí NVC se proti zkušenému lídrovi 1. ligy postupně osmělovalo

Družstvo Národního volejbalového centra hostilo v sobotu na domácí palubovce celek TJ Slavie Hradec Králové. Volejbalistky vedoucího týmu tabulky 1. ligy žen dosud neztratily ani set a se značným sebevědomím se pustily do našich, někdy i o 25 let mladších děvčat.

V prvním utkání jsme měli problém přihrát tvrdý servis a postavit kompaktní blok proti rychlému útoku soupeřek vedeným středem sítě. Dva sety jsme hledali cestu, jak silný tým vedený zkušenými trenéry Petrem Kovalíčkem a Kamilem Mňukem alespoň „pozlobit“, ale marně. Ve třetím setu jsme však konečně ukázali, že i se silnými soupeřkami umíme hrát vyrovnanou partii, v samotném závěru setu jsme se však chybou na podání o vítězství v setu připravili a prohráli 0:3.

• NVC – TJ Slavia Hradec Králové 0:3 (12:25, 10:25, 20:25)

První set druhého utkání měl stejný průběh jako první dva sety prvního zápasu. Pouze jsme reagovali na tvrdý servis a chytře vedený útok hostujících hráček, a s námi to nevypadalo dobře. Náš projev se však výrazně změnil v průběhu druhého setu. Odvaha na podání a důraz v útoku dostal hráčky Hradce Králové pod silný tlak a najednou se hrál vyrovnaný volejbal. Hostující tým sice díky svým zkušenostem udržel těsné vedení až do konce druhého setu, ve třetím setu jsme však již držely taktovku v rukách my. Nadšená hala nás táhla až do koncovky setu, do které jsme vstupovali s tříbodovým náskokem. Bohužel dva naše setboly jsme neproměnili, soupeř se naopak v rozhodujících momentech vyvaroval chyb a do čtvrtého setu nás nepustil. Je třeba pochválit celý náš tým, že se ani v těžkých chvílích nevzdal a bojoval statečně proti silnému celku hostujícímu týmu.

• NVC – TJ Slavia Hradec Králové 0:3 (12:25, 23:25, 24:26)

Za tým NVC nastoupily: nahrávačky Eva Mužíková, Leontýna Pošívalová, smečařky Bára Rejmanová, Tereza Bezdičková, Julie Dolejšová, blokařka Anežka Mandová, libero Jana Vávrová a na pozici diagonální hráčky a blokařky střídající se hráčky Anežka Sirůčková a Kateřina Novotná.

Autor: Radek Krpač - hlavní trenér NVC