15.7.2019

Češi na třetí výhru na ME U17 nedosáhli, zkrácená hra patřila Italům

Třetí hrací den na 2019 CEV ME U17 měl náš tým za soupeře Italy. Do zápasu vstoupil s chutí poprat se o další výhru a nebylo k ní daleko. Ve vyrovnaném zápase vedl ještě 2:1 na sety, pak však italský soupeř přestal tolik chybovat a dokráčel si k výhře ve zkrácené hře.

Česká republika – Itálie 2:3 (25:20, 23:25, 25:23, 20:25, 12:15)

Česká republika: Klajmon, Bryknar, Ureš, Bukáček, Kollátor, Fabikovič, libero Černoch. Střídali: Stieber, Hoang, Jirásek

Itálie: Rossi, Bonacchi, Porro, Balestra, Parolari, Polacco, libero Laurenzano. Střídali: Gianotti, Chiloiro, Truocchio, Dell ´Osso, Staforini

Jakub Ureš (kapitán): „Do zápasu jsme vstoupili s velkou chutí, tlačili jsme soupeře. V prvním setu nevěděli, co mají hrát, v druhém jsme povolili a nechali soupeře rozehrát a pak už to bylo těžší. Nekazili tolik míčů jak my, hráli dobře a začali postupně skládat těžké balony.“

Jiří Zach (trenér): „Soupeř byl nakonec lepší technicky, nedělal tolik chyb co my. V rozhodujících chvílích byl klidnější. Jsme ale rádi za bod.“

První set jsme na Italy vletěli a získali rychle vedení 6:2, kde si soupeř bere oddechový čas. Po „tajmu“ pokračujeme v tlaku a ujímáme se vedení 8:2. Následovala vyrovnaná pasáž, ve které si držíme zodpovědně vedení o šest bodů. Následuje naše horší pasáž, kde jsme si vybrali naše horší momenty, soupeř stahuje na 16:13. Tomáš Bukáček byl však proti a zastavil blokem útok soupeře. Náš tým se chopil své šance a vzal si svůj náskok zpět 21:16. Dále se taháme o body, ale Italové zkazili servis a my získali set 25:20.

Druhý set se bojoval bod po bodu, za stavu 8:9 jsme však dostali eso a soupeř odskočil o dva body. Dále děláme dvě nevynucené chyby a stav 10:14 přinutil našeho trenéra vzít už druhý oddechový čas. Tým však zabral a po dvou úspěšných útocích Davida Kollátora jsme snížili na 13:15.  Do koncovky přichází střídání na servis, ve kterém hned Ruda Stieber dává eso a snižuje na 21:23, následně však zkazil. Ztráta a následný blok od Jakuba Klajmona nám daly další životy 23:24. Italský nahrávač to vzal však do svých rukou a ukončil druhý set v poměru 23:25 z naší strany.

Ve třetím setu to byla válka o každý bod, Italové nám pomohli zkaženým servisem a stav je 6:5. Díky chybám Italů a naši dobré obraně jsme vedli 10:7.  Po dobré obraně Italů a dvou blocích na Daniela Fabikoviče byl stav srovnaný na 11:11. Dobrý servis Dana Fabikoviče, eso, blok Jakuba Klajmona a stav byl 17:14 donutil Italy vzít si oddechový čas. I přes naší dobrou obranu Italové uhrávají a následným servisem si připisují další bod 19:17. Po vyhozeném míči od Davida Kollátora byl stav srovnaný na 20:20. Nastupuje Jan Jirásek za Dana Fabikoviče. Po dobrém servisu od Jakuba Ureše jsme vedli 22:21. Ztráty na obě strany 24:23. Na servis se postavil David Kollátor, dobrý servis a následný blok od Jana Jiráska nám získal druhý set.

Čtvrtý set začínáme 2:4, po bloku a následném esu jsme prohrávali 4:8. Po ztrátě a bloku snižujeme na 7:9 a pak jsme se tahali o každý bod, stav 14:16. Po našich chybách v obraně zvýšili Italové náskok na 19:15. Po ztrátě a následné chybě soupeře snižujeme na 18:20, ale přichází chyba na útoku a stav je 18:22. Díky našemu nedorozumění má náš soupeř setbol (19:24), který ještě nevyužívá. Na podání přichází Stieber, ale zkazil a Italové srovnali na 2:2.

Přichází tie-break, na servisu začal Šimon Bryknar. Následoval útok středem do autu a stav 0:2. Kollátor byl dvakrát zablokován a stav byl 1:5. Podařilo se nám otočit za stavu 2:6. Italové však už hráli sebevědomě. Po změně stran otáčíme, přidáváme blok a připsali jsme si další body. Za stavu 7:11 na podání šel Bryknar a spolu s dobrou obranou snížil na 9:11 a přišel italský oddechový čas.  Havlásek přichází na servis za stavu 11:14, následná obrana nám přinesla další bod. Zápas bohužel končíme chybou na útoku a tak Italové vyhrávají poslední set 15:12.

Zápasový report ZDE

Po třech odehraných zápasech držíme průběžné první místo ve vyrovnané tabulce skupiny II, kdy hned čtyři týmy mají po dvou výhrách. Polsko dnes zvítězilo nad Portugalskem 3:1 a Rusko si připsalo první body za výhru 3:0 nad naším včerejším soupeřem z Řecka.