20.7.2019

Koncovky setů dnes byly zakleté i pro naši U17, v neděli bude bojovat o bronz

Ani svěřencům Jiřího Zacha v semifinále 2019 CEV ME U17 v Bulharsku, stejně jako juniorům na 2019 FIVB MS U21 v Bahrajnu, štěstí dnes v nervy drásajících koncovkách setů nepřálo. V semifinále proti Francii, která na šampionátu neztratila ještě ani set, Češi bojovali jako lvi. Dva a půl setu byli vítězi druhé skupiny více jak zdatným soupeřem. Ještě před samotným utkáním se náš tým musel vyrovnat se ztrátou kapitána Jakuba Ureše, který se při rozsmečování zranil a byl odvezen do nemocnice. K zápasu o 3. místo nastoupí česká reprezentace v neděli od 14:30 našeho času.

Francie – Česká republika 3:0 (28:26, 28:26, 25:15)

Rozhodčí: Piana, Tomec

Francie: Magnin, Chaboissant, Henno, Paumelle. Canovas, Sakanoko-Nadirian, libero Blanc. Střídali: Lefaivre, Laumuno

Česká republika: Bukáček, Kollátor, Jirásek, Klajmon, Bryknar, Fabikovič, libero Černoch. Střídali: Stieber, Hoang, Havlásek

Statistika ZDE

Vyjádření trenéra Jiřího Zacha: „Francie hrála velmi dobře. My jsme udělali příliš mnoho chyb, zejména na konci setů, kde jsme byli dost nervózní.“

Kluci šli bojovat i za Kubu. Do utkání vlétli a vzali si při servisu Tomáše Bukáčka vedení 3:0. Francouzi si však vedení dobrou obranou a disciplinovaností vzali na svou stranu a my prohrávali 5:7. Po bloku a následném esu Francouzi vedou již 12:7. Po chybě na servisu od Jiráska je stav 11:16 v náš neprospěch.  Až při servisu Šimona Bryknara jsme snížili na 16:17 a soupeř si vybral svůj druhý oddechový čas. Přichází blok Dana Fabikoviče a stav byl srovnaný, 17:17. Nenechal se zahanbit ani náš blokař Tomáš Bukáček a blokem zvýšil na 18:17. Po nádherné „čtyřce“ jsme se ujali vedení 19:18. Jakub Klajmon zablokoval a vedeme 21:19. Za stavu 22:20 David Kollátor byl na podání úspěšný, míč přes a Kuba Klajmon nekompromisně zakončil, 23:20. Když na ukazateli skóre svítilo 24:21, přišel na servis Ruda Stieber za Honzu Jiráska, ale zkazil. Soupeř esem o pásku snížil na rozdíl jednoho bodu, 24:23. Následovala přetahovaná o každý bod, po úspěšném útoku Davida Kollátora máme další setbol, 25:24. Francouzský nahrávač srovnává na druhou přes, 26:26. Set jsme nakonec prohráli 26:28.

Druhý set pro náš začal hrozně, po úvodních chybách byl stav 1:4. Po dobré obraně jsme snížili na 3:4. Při našich chybách si soupeř držel vedení o čtyři body. David Kollátor pochybil z hlavního kůlu a stav byl 6:11. Po bloku Tomáše Bukáčka snižujeme na 8:11. Po chybě Jiráska na servisu je stav 12:15. Následovala série chyb na servisu na obou stranách. Dan Fabikovič z „handy“ snížil na 16:17, Tomáš Bukáček esem srovnal na 18:18. Po chybě soupeře jsme se ujali vedení 19:18. Týmy se přetahují o každý bod. Po zkrácené střelbě jsme srovnali na 21:21. Na servis přišel Hoang, 22:22. Na servisu je Jakub Klajmon, soupeř přihrál přes a Šimon Bryknar přetlačil soupeře a získal vedení 23:22. Po bloku Bukáčka máme první setbol (24:22). Chyba našeho bloku (síť) a je srovnáno 24:24. Následovalo eso na Jiráska, pak vytloukáme blok, 25:25. Po soupeřově zkaženém servisu další příležitost na vyrovnání setů nevyužíváme a po dvou našich chybách set získává Francie.

Po špatném vstupu do třetího setu je stav 3:6. Češi však dobře brání a po esu Klajmona srovnávají na 8:8. Za stavu 10:12 přichází na hřiště Tomáš Havlásek. Francie v této fázi zápasu dobře brání a odskakuje do vedení 15:11. Po bloku na Tomáše Havláska je již stav 18:12 pro našeho soupeře. Po hromadě našich chyb si Francie v závěru setu došla pro vítězství 3:0 a tím si vybojovala postup do zítřejšího finále proti domácímu Bulharsku. Naše družstvo čeká zápas o bronz s Polskem.

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)