13.7.2019

Paráda! Češi ve svém úvodním zápase na ME U17 vybojovali vítězství nad Ruskem

Premiéra na 2019 CEV ME U17 v Sofii vyšla české reprezentaci chlapců 03/04 na jedničku. Svěřenci trenéra Jiřího Zacha prokázali týmového ducha a v utkání s Ruskem si vybojovali první výhru na evropském šampionátu.

Česká republika – Rusko 3:1 (19:25, 25:20, 25:20, 27:25)

Rozhodčí: Kaiser, Emiroglu

Česká republika: Klajmon, Bryknar, Ureš, Bukáček, Kollátor, Jirásek, libero Černoch. Střídal: Fabikovič

Rusko: Egorov, Labinskyi, Klyavzer, Zubov, Mororygin, Ensina Barsenas, libero Kulakov. Střídali: Ivanov, Dolgopolov, Perminov, Borchikov

Jakub Ureš (kapitán): „Po prvním setu jsme se poučili a začali správně blokovat a hrát v poli. Pak jsme to týmem a bojovností urvali.“

Jiří Zach (trenér): „PRO TAKOVÉ VÍTEZTVÍ STOJÍ DĚLAT REPREZENTAČNÍ VOLEJBAL. Musím poděkovat klukům, jaký předvedli kolektivní výkon.“

Po vyrovnaném úvodu prvního setu jsme po spoustě našich nevydařených podání, které jsme již nedokázali vykompenzovat, přenechali iniciativu našemu dnešnímu soupeři a prohráli set 19:25.

Druhý set jsme se otřepali. Již v začátku setu jsme si vybudovali tříbodový náskok, který se nám podařilo udržet až do konce. Omezili jsme naše chyby a drželi soupeře dobrou obranou, set vyhráváme 25:20.

Ve třetím setu jsme na ně nastoupili a uzmuli vedení 5:0, nadále jsme tlačili a soupeře dostávali pod velký tlak, vzniklo z toho vedení 16:8 a trenér Ruska si bral již druhý oddechový čas. Rusové se ale nevzdávali a dotáhli stav na 19:16. My se ale nezalekli a uhráli si druhý set 25:20.

Ve čtvrtém setu to byla bitva až do konce. Od půlky setu jsme ztráceli a vypadalo to už beznadějně při stavu 20:24. Tým se ale vzchopil a třemi bloky a dobrou obranou v poli stáhnul na 24:24. V tu chvíli už jsme měli navrch a nerozhodil nás ani míč uhraný Ruskem na 25:24. Otočili jsme a získali čtvrtý set 27:25 a tím i celé utkání 3:1.

Zápasový report ZDE

V dalších zápasech naší skupiny dnes porazila Itálie Polsko 3:1 a Portugalsko zvítězilo nad Řeckem 3:0.

Autor: Jan Moravčík – manažer družstva, foto CEV