4.1.2024

Čeští mladíci vítězství na turnaji MEVZA U20 v Púchově stále vyhlíží

Ani druhé vystoupení českého výběru trenéra Nekoly na turnaji MEVZA U20 ve slovenském Púchově nebylo vítězné. Nad jeho síly byla tentokrát reprezentace Slovinska, kterou loňské léto náš tým porazil ve finále Mevzy na jejich půdě v Mariboru.

Slovinsko – Česko 3:0 (26:24, 25:23, 25:16)

Rozhodčí: Mokrý (SVK), Halász (HUN)

Slovinsko: Najdić, Marovt, Kržić, Podbregar Śpes, Okorn, Oman, libero Karadža Pevc. Střídali: Križanić, Drobnić

Česko: Novák, Černý, Brichta, Pastrňák, Klimeš, Chromec, libero Tláskal. Střídali: Havlíček, Míček, Seidl, Pitner, Toth

Statistika zde

univerzál Tomáš Brichta: „První dva sety jsme měli špatné začátky a pak se nám to už nepodařilo dohnat. Třetí jsme odešli psychicky a nebyli jsme schopni to dohrát lépe. Musíme teď porazit Maďary, abychom si zahráli o páté místo.“

trenér Michal Nekola: „Hodnocení zápasu je velice obtížné. Náš výkon nebyl dobrý. Trápení na servisu s jednadvaceti chybami, kde soupeři prakticky darujeme jeden set, a v dohrávání vysokých míčů. Nebyl až takový problém v obraně, kde jsme pochytali dostatek míčů, ale problém byl v jejich následném dohrávání.“

Českým mladíkům opět nevyšel začátek zápasu, kde se přihrávači špatně vyrovnávali se servisem soupeře a následně útočníci posílali smeče do autu nebo naráželi na slovinský blok. S příchodem Pitnera se hra českého týmu zklidnila a svěřenci Michala Nekoly postupně Slovince začali dotahovat ve skóre, ale nakonec bohužel prohráli 24:26.

V druhé sadě drželi Češi se soupeřem krok do koncovky, kde ale byl soupeř opět lepší – 25:23. Český tým srážely nevynucené chyby v útoku a velké množství zkažených servisů.

Trenér Nekola do třetího setu poslal změněnou sestavu, v průběhu setu použil skoro všechny hráče, které měl k dispozici. Ani míchání se sestavou nepomohlo rozjeté Slovince zastavit. Český tým srážela dolů nepřesnost na přihrávce a v útoku a soupeři tím usnadnila cestu do semifinále – 25:16.

Český tým ještě čeká v pátek od 18:30 j poslední zápas ve skupině s Maďarskem, ale už teď ví, že bude bojovat o páté postupové místo do dodatečné kvalifikace v dubnu.