1.1.2020

Konec roku zakončila reprezentace dívek 04/05 herní přípravou s Německem

Po tréninkovém VT v Dobřichovicích pokračovala příprava RD 2004/05 herním srazem v Brandýse nad Labem. Ve čtyřdenní přípravě jsme sehráli tři přípravné zápasy s reprezentačním týmem Německa 2004/05. Do našeho programu jsme zařadili jak volejbalové tréninky, tak mobilizační a kompenzační cvičení spolu se dvěma krátkými kruhovými tréninky v posilovně. O zdravotní stav hráček pečuje fyzioterapeutka Michaela Pachmanová a využili jsme také možnost kvalitní regenerace ve Sportcentru v Brandýse nad Labem.

ČR U16 – Německo U16 1:3 (18:25, 17:25, 25:19, 22:25)

100 minut (sobota 28. 12. – 18:00 Sportcentrum Brandýs nad Labem, rozhodčí Kolman)

Sestava: Výtisková, Havlová, Žáková, Rožnovjáková, Kelnárová, Dvořáková Jana, libero Píchalová. Střídaly: Pelikánová, Zapfová, Dvořáková Viktórie

V prvním a druhém setu se projevila vyšší herní kvalita německého výběru, od začátku třetího setu se náš tým výrazně zlepšil na servisu a také ve hře v herním komplexu I po vlastní přihrávce.

Celkové statistiky CZE: 11 es, 7 chyb, útok 99/35 bodů, 2 body blokem!

ČR U16 – Německo U16 2:3 (17:25, 25:20, 25:21, 18:25, 12:15)

120 minut (neděle 29. 12. – 18:00 Sportcentrum Brandýs nad Labem, rozhodčí Kolman)

Sestava: Pelikánová, Havlová, Brancuská, Rožnovjáková, Dvořáková Viktórie, Jedličková, libero Mitáčová. Střídaly: Výtisková, Zapfová, Kelnárová , Dvořáková Jana

Od druhého setu náš zlepšený výkon ve všech činnostech a především důraznější útok znamenal vedení 2:1 na sety. O vítězství v pátém setu jsme se připravili nižším důrazem na síti.

Celkové statistiky CZE: 12 es, 15 chyb, útok 117/42 bodů, 5 bodů blokem!

ČR U16 – Německo U16 3:1 (25:22, 15:25, 25:22, 25:11)

96 minut (pondělí 30. 12. – 9:30 Sportcentrum Brandýs nad Labem, rozhodčí Kolman)

Sestava: Výtisková, Havlová, Žáková, Zapfová, Kelnárová, Dvořáková Jana, libera Píchalová, Mitáčová. Střídaly: Pelikánová, Rožnovjáková, Jedličková, Brancuská, Dvořáková Viktórie

Náš tým se v závěrečném zápase lépe vyrovnal s náročným zápasovým programem a dopoledním zápasovým časem (stejný nás čeká na kvalifikaci v Zadaru, kde hrajeme dva zápasy od 9:00) a zaslouženě zvítězil.

Poděkování hráčkám, realizačnímu týmu a také fanouškům, kteří nám v domácích zápasech fandili! Německou reprezentaci vedl jako hlavní trenér Jens Tietboehl a tým Německa čeká také na začátku ledna regionální kvalifikace WEWZA v Portugalsku.

Další sraz družstva je od 2. – 5. ledna 2020 v Prostějově a pak nás od 9. – 11. ledna čeká v chorvatském Zadaru turnaj MEVZA, který je zároveň 1. kolem kvalifikace na ME 2020 U17.

Autoři: Luboš Bednář, Jana Mitáčová