30.12.2018

Lvíčata dívek 04/05 na Prague Volleyball Games

V povánočním čase tým Lvíčat nezahálel a hned 26. prosince 2018 rovnou od stolů s dobrotami vletěl do tělocvičny. Jeden večerní trénink a do postelí, od 27. prosince nás čekal brzký budíček a začínal turnaj PVG v Praze.

U16

Tým prošel celým turnajem bez porážky a bez ztráty jediného setu. Základní skupinu odehrálo družstvo v hale ČVUT – Podbaba, finále v hale SK Lužiny.

• finále Česká republika - Slovensko U16 2:1

Toto prestižní utkání rozehrálo české družstvo dobře, bohužel nešťastná koncovka 23:25 ho stála první prohraný set v turnaji. Ale nesložilo zbraně a druhý a třetí set už na kurtu mělo jasnou převahu. Češky zdobila zejména výborná obrana a bojovnost. Celý tým hnalo za úspěchem výborné publikum. Děkujeme!!!

U19

Polovina týmu Lvíčat byla zařazena do kategorie U19, tedy naše soupeřky byly většinou o 3-4 roky starší. Holky se však s věkovým handicapem vypořádaly výborně a zkušenější týmy porážely jeden za druhým. Kromě finále, které se hrálo v hale SK Lužiny, všechna utkání odehrály v hale Tatranu Střešovice.

• Česká republika - Vavřinec Kladno 2:1
  • Česká republika - Dánsko U19 2:0

• finále Česká republika - TJ Tatran Střešovice 2:0

Finálové utkání se neslo plně v naší režii. Naše družstvo bylo lepší ve všech činnostech a statečným výkonem, kdy po celý zápas soupeře téměř nepustilo do vedení, si zaslouženě mohlo zatančit vítězné kolečko. Holky zaslouží pochvalu.

Celý turnaj byl pro všechny hráčky výbornou herní zkušeností. Prezentovaly se bojovným volejbalem založeným na dobrém servisu a takticky zvládnuté obraně. Nezaostávaly ani ve správné technice, což těší obzvláště.

Teď hráčky a trenéry čeká třídenní volno a po Novém roce 2. ledna se setkáme na posledním VT v Praze, kde budeme ladit formu a pilovat týmovou souhru před vyvrcholením půlročního bloku, což bude turnaj MEVZA 9. - 13. 1. 2019 na Slovensku hraný jako kvalifikace na ME U16.