Reprezentace
26. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Lotyšsko
Reprezentace
4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
11.6.2020

Reprezentační družstvo kadetek se opět sešlo ke společné přípravě

V pátek 5. června 2020 se po 102 dnech vynuceného „coronashutdownu“ sešla k prvnímu letnímu VT v Mikulově česká dívčí kadetská reprezentace (poslední společné VT proběhlo 21. - 23. února na Kladně). Hráčky v období měsíců březen až začátek června pracovaly individuálně na základě kondičních materiálů videosouborů Davida Neruda a také ve spolupráci se svými klubovými trenéry.

Na sraz přijelo 17 hráček, tři se omluvily ze studijních důvodů – přijímací zkoušky na SŠ. Hlavní trenér Luboš Bednář provedl s hráčkami úvodní krátké individuální pohovory – v podstatě souhrn všech kondičních a volejbalových aktivit každé hráčky, výpis z tréninkových deníků.

Cílem soustředění bylo znovu nastartování tréninkového procesu naší reprezentace a z volejbalové stránky především zdokonalování individuálních činností, individuálních herních řetězců s dodržením principů volejbalové všestrannosti a volejbalové specializace. Využili jsme široké sítě (2 hřiště) a možnosti pracovat na 2 – 3 pracovní skupiny dle specializací, popřípadě ke spolupráci dvou specializací: nahrávačky – blokařky, nahrávačky – libera.

Úvodní páteční večer patřil týmové poradě, hráčky jsme seznámili s tréninkovým programem týmu – červen, červenec a s aktuální situací ohledně případné kvalifikace o postup na ME kadetek a samotného šampionátu v Černé Hoře. Taktická porada byla zaměřena na strategii, taktiku – herní systémy našeho družstva v situacích +A, - A, herní situace, kdy máme jako družstvo míč pod kontrolou a herní situace, kdy má míč pod kontrolou soupeř.

V úvodních částech tréninkových jednotek jsme kladli důraz na procvičení kondičních – mobilizačních cvičení s asistentkou Magdou Králíkovou a v závěrech tréninkových jednotek kompenzačních programů s fyzioterapeutkou Michaelou Pachmanovou, která vedla také v sobotu a v neděli třetí večerní fázi našeho tréninkového procesu. Od nedělní odpolední tréninkové jednotky se do přípravy týmu zapojil jako asistent Jakub Brečka.

S trenérem Davidem Nerudem hráčky absolvovaly dva 90 minutové kondiční bloky, atletickou abecedu, rozvoj rychlosti a obratnosti, koordinační cvičení s tenisovými míčky a posilování – vícekloubové cviky. Důležitým faktorem je především kvalita - technika provádění jednotlivých cviků!

Pro pondělní a úterní dopoledne jsme na druhou část tréninkových jednotek zařadili herní cvičení převážně v situacích 5 x 5 ve hře po realizované obraně. 

Příští sraz družstva je od pátku 12. – 15. 6. v Dobřichovicích, kam je nominováno 20 hráček.

 

Autoři: Luboš Bednář, Jana Mitáčová

Krátké zprávyArchiv
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič/Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa/Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek/Tadeáš Milichovský

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková/Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová/Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková/Alžběta Tomášová

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko - Česká republika 3:0 (25:14, 25:19, 25:19), dodatečný set 24:26

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Z ukrajinské Vinnycji se do české UNIQA extraligy vrací Dmytro Dolgopolov. Ukrajinský nahrávač, který v sezóně 2018/2019 působil v Přibrami, bude...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018