14.1.2019

Z Púchova si odvážejí bronz, o účast na ME U16 budou bojovat v dubnu

V neděli ve slovenském Púchově skončil turnaj MEVZA U16. Po sobotním nezdaru se Slovenskem se naše družstvo „otřepalo“ a v zápase o bronzové medaile jasně přehrálo Maďarsko. Vítězem turnaje se staly Slovinsky, které ve finále porazily domácí Slovenky a tím si zajistily přímou vstupenku na ME U16 2019. Svěřenkyně hlavní trenérky Jany Mitáčové o postup na ME budou bojovat koncem dubna v druhém kvalikačním kole.

Česká republika - Maďarsko 3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

Základní sestava: Kudrlová, Výtisková, Rožnovjáková, Hlaváčková, Havlová, Kamasová, libero Mitáčová. Střídaly: Zapfová, Pelikánová, Svobodová, Klánová

Zápas začal vyrovnaně, od stavu 4:4 začal mít navrch náš tým zejména dobrým servisem a razantním útokem smečařek 12:5, 13:7. Bojovnou hrou a riskantním servisem se Maďarky pomalu dostávaly do utkání, za stavu 20:14 přichází posílit náš útok univerzálka Zapfová, která se po celý zbytek prvního setu nemýlila v útoku. Nahrávačské role se ujala kapitánka Výtisková. Vítězíme 25:19.

Druhý set pokračujeme ve vítězné sestavě, začínáme esem (Výtisková), ale stejná hráčka druhý servis kazí. Za stavu 6:5 se dostáváme do vedení lepší obranou i útokem. Soupeř těžce sbírá body, pouze naše zkažené servisy ho drží ve hře. Do závěru setu na servis přichází Svobodová za Havlovou a Pelikánová za Rožnovjákovou. Vyhráváme 25:16.

Do třetího setu máme pomalejší rozjezd, zejména díky zlepšenému podání soupeřek (8:7, 12:10). V útoku nás drží Kamasová, na obraně na síti Rožnovjáková, která výborným servisem (4 esa) dostává náš tým do vedení 20:11.

Na hřiště střídají smečařky Svobodová a Klánová, které se svými zákroky pomáhají podpořit již rozjetý český tým do vítězného konce.

V konečném pořadí turnaje nám patří třetí místo a můžeme se těšit z lepší výchozí pozice pro druhou fázi kvalifikace na ME U16 než Maďarky.