17.7.2019

Mistrovství světa U21 mužů - Bahrajn - 1.den

V úterý 16. července 2019 se naše výprava U21 mužů vydala na svůj poslední velký mládežnický šampionát. Letošní MS U21 hostí daleký Bahrajn. Tato parta, ale má s místními poměry zkušenosti. Vždyť v roce 2017 po vítězství na ME kadetů, přivezla z již zmiňovaného Bahrajnu skvělé 7. místo z MS stejné kategorie.

Poslední přípravu absolvovali naši chlapci pod vedením Honzy Svobody na Kladně, kde jejich síly prověřila brazilská reprezentace, která taky míří na MS do Bahrajnu.

Cesta začala obědem nedaleko sídla ČVS a reprezentaci U21 přišel pozdravit a podpořit předseda ČVS Marek Pakosta. Následně začala velká logistická akce pod vedením manažera družstva Ládi Bednáře. Shuttle bus pomohla řídit Eva Bauerová a celá skupina se přesunula na letiště Václava Havla v Ruzyni.

Další žádné překvapení v podobě zapomenutých pasů, víz, popř. nadváhy zavazadla se nekonalo, a protože letadlo do Dubaje nebylo úplně plné, podařilo se některým šikovným hráčům (Šotola, Vašina) okouzlit letušku a získat exkluzivní místo s prostorem na nohy. Šestihodinový let proběhl bez větších problémů a na čas. Tím pádem má výprava v Dubaji čas na protažení končetin a nikdo se nenervuje, že se přípoj do Bahrajnu nestihne. Nicméně je již kolem půlnoci a začínající únava se začíná projevovat.

Bahrajn naši reprezentaci přivítal „krásnými“ 35 stupni a vlhkostí okolo 40 %. Kolem třetí v noci se konečně skupina dostává na hotel a všichni se těší na zalehnutí do postele. Trenér Svoboda ve spolupráci s celým realizačním týmem ukládá poslední pokyny ke středečnímu programu a jde se do „peřin“. Bylo jasné, že 5-6 hodin spánku některým vyhlášeným spáčům nebude stačit, tak snídaně proběhla individuálně a spíše v pomalejším tempu.

Nepříjemné zjištění přichází již ve středu dopoledne. Nejdříve je naší výpravě o hodinu posunut oběd a pak vidíme, že tréninky máme naplánované vždy na večerní hodiny po zápasech, což se při takovýchto akcích stává, ale není to zvykem a nedává to smysl. Rychle se „překopává“ program porad tak, aby pobyt pro hráče byl co nejkomfortnější z pohledu přípravy na jednotlivé zápasy.

Odpoledne v 16 hodin si kluci poprvé zkoušejí halu, kde odehrají svoji základní skupinu. Bohužel transfery tam i zpět (neznalost řidiče) se protáhnou až skoro ke dvěma hodinám. Nicméně na večeři jsou již připraveny i dorty, což výprava kvituje, hlavně statistička Petra Žilková a nálada je pohodová.

Následuje porada s videem před prvním utkáním s Rusy. Ano, s těmi Rusy, kterým mají naši mladíci co vracet. Určitě si všichni vzpomínáte na nervy drásající finálový zápas na loňském ME v Nizozemsku, kde naši kluci podlehli Rusům tím nejtěsnějším rozdílem 2:3. Všichni si uvědomují, že tento zápas může být klíčový, tak po poradě „zaplují“ do postelí a možná se některým hráčům nadcházející utkání již promítá v hlavě.

 

Z Bahrajnu Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

 
2019 CEV ME muži

osmifinále: Srbsko – Česká republika 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018