23.7.2019

Mistrovství světa U21 mužů - Bahrajn - 6. a 7. den

Dnes nás čeká boj s egyptskými „faraóny“ a půjde o hodně. Je potřeba hodit za hlavu zklamání ze základní skupiny a dobře vstoupit do skupiny, která může napovědět o našem konečném umístění. Bahrajn se zahaluje do zvláštního oparu, říkáme si, zda přilétl písek z Arabského poloostrova nebo jde o smog. Jakmile vyjdeme ven je to jasné, vlhkost z 39 % vyskočila 78 % a hned z nás teče jako v prádelně.

Zápas nám začíná až po obědě, takže dopoledne není žádný spěch. Vydatná snídaně, porada, lehký oběd a hurá do haly. Stěhujeme se z haly C do haly B, které jsou od sebe pouze dvacet metrů a stejné jako vejce vejci. Pouze kamery bahrajnské televize zde chybí. Dokonce bych řekl, že tato hala, která se výhradně používá na ping-pong, je útulnější.

Popis zápasu najdete ZDE, ale „sranda“ to nebyla. Egypt kousal jako hotelová kočka, která vám ve chvílích nepozornosti skočí na záda a v rámci hraní vás pěkně pokouše. Vítězství to bylo vydřené, ale jak se ukazuje o den později důležité!!! Navečer jdou kluci pouze do posilovny a studovat video Kanady. V tomto počasí jet hodinu do tréninkové haly je zabíjející.

Malý zádrhel vzniká večer. Petra ještě skautuje naše další potenciální soupeře, a když ji naše spolehlivá „motospojka“ Vláďa Bednář jede vyzvednout, zjišťuje, že její statistické místo je už prázdné a po Petře ani vidu, ani slechu. Že by tradiční arabský únos? Musím vás uklidnit, našla se! Jen si stopla jiné „přibližovadlo“ do hotelu....to víte, ženy. Vláďa si cestou zpět koupil na „pochroumané“ nervy pytel, ale opravdu pytel, čokoládových bonbónů a jak koukám, nervy má v pořádku, protože pytel je prázdný.

Večer ještě koukáme na „výborný“ hokejový zápas Katar vs. Bosna a Hercegovina – kvalifikační skupina MS, podle nás tak „F“. Myslím, že většina z nás, kdo trochu bruslíme, bychom byli v katarském nároďáku, Jágrové to fakt nejsou.

Na rozdíl od předchozího dne, proti Kanadě hrajeme již od 11:30, takže ráno trochu frmol, už bez porady na hotelu. Ta čeká na borce až v šatně haly. Nikdo nic nezapomíná, barvy dresů v pořádku, manažer Bednář ve slušivé košili a sáčku.

Pod vysokou sítí se potkávají dvě hokeji zaslíbené země. Kanadští chasníci mají převahu v hledišti, asi tak 9:2. Nálada zatím dobrá. Bohužel jenom do poloviny prvního setu. Report z utkání ZDE. Prohráváme v tie-breaku 15:17, nálada na bodu mrazu. Asi jsme si nepřipouštěli, že bychom s Kanadou mohli prohrát, když den předtím přišli o svého prvního smečaře (zlomený palec).

Všichni začínají počítat. Odpoledne hraje ještě Egypt s Portorikem a naše skupina se může pěkně zamotat. A tak se i stalo. Egypt vítězí 3:2 a všechny týmy mají zítra o co hrát. Pro nás je jasná jedna věc, jakékoli vítězství nás posílá do play-off o 9. - 12. místo.

Hráči odjíždí do hotelu na oběd a následně na večerní trénink. Zůstáváme s manažerem týmu Bednářem na zápas Írán – Itálie a udělali jsme dobře. Tady se hraje světový volejbal. Italové, nevelcí vzrůstem, trápí favorizované Íránce tak, že nakonec vítězí 3:1. Všechno těsné koncovky včetně posledního setu 31:29.

Večer se nikomu ven už nechce. „Prádelna“ zvedla svoji vlhkost na 82 % a pocitová teplota dosahuje 50 stupňů. Všichni berou zavděk klimatizovaným pokojem a myšlenkami jsou již v zápase s Portorikem.

 

Z Bahrajnu Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

 
2019 CEV ME muži

osmifinále: Srbsko – Česká republika 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018