25.7.2019

Mistrovství světa U21 mužů - Bahrajn - 8. a 9. den

Máme za sebou dva zápasy skupiny o 9. - 16. místo. Jedna výhra za tři body, jedna prohra s bodem. Asi to mohlo být lepší, ale šance na vítězství ve skupině je stále velká. Naším vyzyvatelem je Portoriko, které oba své zápasy prohrálo, ale těsně. Náš soupeř čeká, jak dopadne dopolední zápas mezi Egyptem a Kanadou. Pokud zvítězí Egypt, je jasné, že Portoriko obsadí poslední místo a odpolední zápas bude důležitý pouze pro nás. A tak se i stalo.

Kluci vyrážejí kolem poledního z hotelu a my ještě dolaďujeme určité možnosti programu na volný den. Dobře jsme udělali, protože přichází urgentní zpráva z haly. Petře dochází „šťáva“ u PC a dobíječku má v pokoji v zásuvce. V recepci jsou přísní, nepřichází v úvahu otevřít cizí pokoj, prý si máme dojet do haly pro kartu. Šílené!!! Nyní přichází na řadu diplomacie našeho manažera Vláďi Bednáře, no diplomacie?????? Za jedny „svazové“ brýle „ukecal“ egyptského kamaráda na recepci a ten s námi vyslal armádu „bell boys“. Šňůru a redukci máme, pínař Ondra si mne ruce a vyrážíme do haly.

Abychom ušetřili pár vteřin, snažíme si cestu zkrátit a nejmenovaný řidič se slovy „přesně vím, kam jedu“, málem zapadl v poušti. Některé silnice zde rychle končí bez varování. Nakonec dorážíme včas a zápas „nahoru dolů“ začíná (píšeme o něm ZDE). Vítězíme 3:1, ale jsme trochu rozpačití z výkonu v druhé polovině utkání. Odjíždíme ihned na hotel, protože opět v press roomu nejde wiffi a reporty musíme dodělat na hotelu. Večer je klasický - večeře, porada, video a spát. Na courání městem to není, teplota pocitově 52, 75% vlhkost.

Čtvrtek je volným dnem. Po včerejším vítězství Kuby nad Polskem, známe příštího soupeře. Polsko mělo podobný osud na tomto turnaji jako my. Přetěžká skupina (ITA, BRA, CAN), dobré zápasy, ale těsně prohrané koncovky. Obě družstva se dobře znají, vždyť jsme sehráli tři přípravná utkání před MS právě v Polsku.

Ale je volno a po snídani kluci vyrážejí na prohlídku bahrajnského okruhu F1. Pěkný zážitek, všude poušť a najednou závodiště F1. Musíme poděkovat našemu průvodci Naserovi, který zařídil prohlídku řídící věže a dokonce i mechanických boxů.

Máme pocit, že teplota stále stoupá. Vracíme se na oběd a po obědě relax před večerním tréninkem. Vše v pohodě až na to, že nejmenovaný řidič, unešený tím, že sponzor ČVS Hyundai zařídil auto i v dalekém Bahrajnu, se vydal jednosměrkou proti trackům bahrajnských šejků, se slovy „asi blbě značené“. Nic se nestalo, snědí řidiči uznali, že značení není úplně ideální, naše Hyundai se otočila a zamířila k hotelu.

Po obědě mají kluci krátké volno, aby v 18 hodin vyrazili na večerní trénink. Večeře je dnes později, porada až v pátek, protože poprvé budeme hrát večerní zápas. Bahrajnské mešity opět svolávají muslimy k večerním bohoslužbám a většina výpravy již myslí na zítřejší zápas s Polskem.

 

Z Bahrajnu Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

 
2019 CEV ME muži

osmifinále: Srbsko – Česká republika 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018