Ženy - Kvalifikace ME : EST - CZE - Talin
Muži - přátelské utkání : CZE - TUN - Jablonec nad Nisou
Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Slavkov
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - FIN - Jablonec nad Nisou
9. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : SWE - CZE
19.7.2018

Naše juniorská reprezentace jde do semifinále ME U20 z prvního místa ve skupině

Mělo to být  jen „povinné“ vítězství pro náš již postupující tým. Ale Portugalci nedali svoji „kůži“ lacino a naši hoši museli o vítězství bojovat až do pátého rozhodujícího setu.

Portugalsko – Česká republika 2:3 (18:25, 27:25, 30:28, 22:25, 17:19)

Sestavy

Portugalsko: Sinfronio, Reis, Moreira, Belo, Araujo, Marques, libero Peixoto. Střídali: Santos, Sampaio, Menezes, Ferreira

Česká republika: Piskáček, Svoboda, Polák, Šotola, Vašina, Horák, libera Pavlíček, Gerža.

Do zápasu naši junioři vstupovali jako již jistý postupující a sebevědomě vyhráli první set. V druhém setu se soupeř zlepšil na obraně a naše bloky přestali  „číst“ portugalského nahrávače. Koncovku jsme ještě ze stavu zdramatizovali, ale nakonec set prohráli. Vyrovnané utkání pokračovalo i ve třetím setu, kdy se ani jednomu ze soupeřů nepodařilo vytvořit rozhodující náskok a větší štěstí v koncovce měli Portugalci. Čtvrtý set si naši borci vytvořili do koncovky tříbodový náskok, který udrželi až do setbolu. Rozhodující pátý zkrácený set byl jak na houpačce a jak se říká - „každý chvilku tahal pilku“. Přesto, že naše družstvo muselo odvrátit několik mečbolů, nakonec se k němu přiklonilo i kousek sportovního štěstí a rozhodující mečbol patřil naší reprezentaci. Postupujeme z prvního místa ve skupině a budeme čekat na soupeře do semifinále. Bude to jeden z trojice Belgie, Itálie, Rusko. O tom rozhodne večerní zápas mezi domácími Belgičany a Rusy.

České ohlasy po utkání:

Jan Svoboda (trenér): Nastupovali jsme dnes do zápasu jako postupující  družstvo do bojů o medaile, ale chtěli jsme v utkání zvítězit a potvrdit 1. místo ve skupině. A to se nám podařilo. Čekáme teď na výsledky druhé skupiny a našeho soupeře do semifinále. Portugalci dnes vyjma prvního setu, kdy jsme jim nedali šanci, díky skvělému servisu, bojovali o každý míč. Celý zápas jsme měli problém s distribucí portugalského nahrávače a díky tomu soupeř tři sety lépe útočil. Nakonec jsme se jim v této činnosti vyrovnali a byli jsme úspěšnější i v obraně na síti - bloky (13-6). O výsledku utkání rozhodly vypjaté koncovky druhého a třetího setu (25:27, 28:30), ale tu nejdůležitější v pátém setu jsme zvládli my (19:17).

Ondřej Piskáček (kapitán): „I když byli Portugalci papírově slabší soupeř, na hřišti tomu tak zdaleka nebylo. Těžko jsme hledali recept na jejich rychlý a přesný útok. Sety se rozhodovaly až v dlouhých koncovkách. Nicméně naše touha po vítězství byla větší a v pátém setu přálo štěstí připraveným. Chtěl bych celý tým pochválit za to, že i v nepříznivých chvílích dokážeme stát při sobě a dostat se zase zpátky do hry.“

Autor: Jiří Carba, foto CEV

Přípravné utkání - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Polsko 1:3 (18,-23,-24,-21)

Česká republika - Polsko 1:3 (169,-24,-14,-19)

Česká republika - Polsko 0:3, dodatečný set 1:0 (-25,-21,-19,19)

FIVB World Tour ***** - Vídeň

Hermannová / Sluková – Barbara / Fernanda (BRA) 2:1 (10:21, 21:16, 15:12), Hermannová / Sluková – Maria Antonelli / Carol (BRA) 2:0 (22:20, 21:19)

Hughes / Summer (USA) – Hermannová / Sluková 0:2 (12:21, 12:21), Ricardo / Guto (BRA) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:14, 21:19), Clancy / Artacho...

Česká republika - Francie 3:1