30.6.2018

Postup na ME 2018 si zajistili naši junioři výhrou nad Rumunskem 3:0

Po vydařeném úvodním duelu kvalifikace na 2018 CEV Mistrovství Evropy U20 nezaváhali svěřenci Jana Svobody ani v dalším sobotním utkání. Rumunský tým hledal na českou hru po celý zápas recept marně, a tak domácí hráči i tentokrát zakončili utkání výhrou 3:0. A i když české reprezentaci zbývá odehrát na kvalifikačním turnaji ještě jeden zápas, už teď je jasné, že na evropský šampionát český výběr postoupí z prvního místa.

ČR - Rumunsko 3:0 (25:17, 25:17, 25:13)

Sestava ČR: Piskáček, Polák, Svoboda, Vašina, Horák, Šotola, libero Pavlíček. Střídal: Gerža

Jan Svoboda (hlavní trenér ČR): "Dnešní utkání nebylo tak jednoduché, jak ukazuje výsledek. Máme s Rumuny zkušenost a víme, že to je mužstvo, které dokáže zahrát velmi dobře a kvalitně vzdorovat. Matematicky je nám jasné, co znamená výhra 3:0. Nebylo to jednoduché a pomohli nám i soupeři v předešlých zápasech. Musím kluky pochválit, že utkání opět zvládli vítězně a bez ztráty setu, což bylo strašně důležité."

Ondřej Piskáček (kapitán ČR): "Myslím si, že dnešní zápas jsme zvládli jako tým. Hodně jsme si po celé utkání pomáhali skvělým servisem, dotáhli jsme zápas do vítězného konce a dosáhli vytouženého postupu na Evropy."

Ovidiu Costin DARLACZI (kapitán Rumunska): "Český tým nám dnes ukázal svoji sílu i to, že právem patří ke špičce. Po celý zápas byli čeští hráči lepší a zaslouženě zvítězili."

Začátek prvního dějství byl vyrovnaný do stavu 4:5, pak se ale na servis postavil Marek Šotola a třemi esy po sobě otočil vedení na českou stranu. Rumunský výběr se už pak po celý set dotahoval na české soupeře marně. Tým Jana Svobody se naopak Rumunům bodově vzdaloval (11:7, 17:11), a tak domácí bez větších problémů zamířili až k zisku první sady poměrem 25:17.

Druhý set se začal lámat za stavu 9:9, kdy se při podání kapitána Ondřeje Piskáčka čeští reprezentanti dostali do čtyřbodového vedení (13:9). Od té doby už domácí kontrolovali hru a Rumunsko naopak kupilo chyby v útoku. Za stavu 24:17 pak rumunský tým pokazil servis, takže si Česká republika na svoje konto připsala i druhý set.

Domácí hráči odstartovali třetí sadu rychlým vedením 4:0 a rumunský tým čelil jejich narůstajícímu tlaku marně (8:2). Náskok českého družstva za stavu 18:13 navíc čtyřmi esy po sobě navýšil Lukáš Vašina až na 22:13 a za tohoto stavu už tým Jana Svobody nepřenechal soupeřům ani jeden bod. Po výhře 25:13 a celkovém vítězství 3:0 tak český výběr znovu zvítězil na kvalifikačním turnaji o ME bez ztráty setu a zajistil si tím účast na evropském šampionátu už po dvou odehraných zápasech.

Autor: Barbora Mertová

Fotogalerie
Přátelské utkání - muži - Jablonec nad Nisou 1.9.2018

Česká republika – Tunisko  1:3 (16:25, 23:25, 25:23, 23:25), dodatečný set 1:0 (25:21)

Přátelské utkání - muži - Jablonec nad Nisou 31.8.2018

Česká republika – Tunisko 1:3 (25:20, 20:25, 21:25, 16:25), dodatečný set 0:1 (16:25)

Přátelské utkání - muži - Jablonec nad Nisou 30.8.2018

Česká republika - Tunisko 3:0 (25:20, 25:22, 25:21), dodatečné dva sety 1:1 (20:25, 25:22)

Kvalifikace na ME 2019 - ženy

Estonsko - Česká republika 3:2 (25:15, 26:24, 24:26, 16:25, 16:14)

Kvalifikace na ME 2019 - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Estonsko 3:0 (25:23, 25:12, 25:18)

2018 ME U18 beachvolejbal - Brno

Trousil / Vodička – Hellvig / Ahman (SWE) 0:2 (18:21, 10:21), Honzovičová / Šulcová – Álvare M / González (ESP) 0:2 (16:21, 16:21), Trousil /...