28.7.2018

Stříbrný tým z Mistrovství Evropy U20 očima trenéra

Volejbalový fanoušek už jistě zaznamenal „stříbro“ našeho družstva z 2018 CEV Mistrovství Evropy U20. Pojďme si teď ty, kteří se na úspěchu podíleli jednotlivě představit očima trenéra Jana Svobody.

Hráči:  

Ondra Piskáček (kapitán družstva) - opět jistota na nahrávce. Snažil jsem se Ondru přesvědčit, že potřebujeme hrát víc středem. Splnil to a protože jeho nahrávka „do kůlu“ má rychlostní parametry, tak jsme hráli opět jako jedni z nejrychleji.

Radim Šulc - plnil roli druhého nahrávače a vypořádal se s ní velmi dobře. Největší porci práce odvedl na tréninku, ale kdykoli přišel na hřiště bojoval a pomohl především Ondrovi, aby se na hru podíval zvenku a dal mu čas nadechnout se.

Lukáš Vašina - s lehkostí sobě vlastní bodoval na útoku a byl jistota na příjmu podání. Svým servisem nadělal spoustu problémů soupeřům a zdá se mi, že už bere vážně i blokování, což byla činnost, kterou neměl rád. Velmi zlepšil chování na hřišti ve prospěch družstva.

Honza Svoboda - nejmladší hráč (je mu 17 let), ale motor družstva, který vkládá svoji energii navíc „do placu“ a nikdy nechce prohrát. Dělník na hřišti, který má vyrovnané herní činnosti a ve všech se v individuálních hodnoceních umístil vysoko. Mile mě překvapil na servisu.

Filip Humler - měl relativně málo příležitostí, ale vždy když nastoupil, pomohl Honzovi nebo Lukášovi „odfouknout“ a bodoval blokem nebo útokem. Je neuvěřitelné, jak prožíval zápasy a jaké emoce vkládal do týmu a pracoval pro mančaft.

Pepa Polák - „přeblokoval“ všechny hráče na turnaji a to suverénním způsobem. Proto byl právem zařazen do dream teamu celého mistrovství. Zároveň přidal dobrý útok a jeho radost, která je po uhraném míči „nakažlivá“ z něj dělá důležitý článek družstva.

Pavel Horák - přestože ho zranění vyřadilo skoro na dva zápasy z turnaje, šla jeho výkonnost hned po návratu nahoru a stihl svým přídělem bloků výrazně vyztužit naši obranu.  Na konci turnaje již přidal svoje radostné kolečko oslavy vítězného bodu.

Lukáš Trojanowicz - pro mě nejmilejší překvapení. S bravurou se zhostil svého úkolu - i když to byl jeho první šampionát a velký turnaj. S Holandskem zahrál skvělý zápas, měl obrovskou zásluhu na vítězství a jeho dva bloky v zápase s Belgií po vystřídání možná rozhodly o výsledku utkání.

Honza Pavlíček - jistota a poctivost v práci. Může být příkladem, „až jak dole u země“ se dá pracovat a jak dlouho se to dá vydržet. Zapracoval během přípravy i na mezihře a o jeho roli jedničky na příjmu podání nebylo pochyb.

Martin Gerža - hráli jsme na dvě libera a Martin plnil roli obránce a „nahrávače“ po obraně. Jeho největší přínos byl v kvalifikaci proti Finům, kdy po zranění Honzy zvládl poprvé celý zápas sám a výrazně pomohl k postupu do dalšího kola.

Marek Šotola - byl nejvíce bodujícím a také nejlépe servírujícím hráčem turnaje. Svým pravidelným přísunem bodů dělal náš tým konkurenceschopným kterémukoliv družstvu. Jeho výkon v tiebreaku proti Portugalcům považuji za one man show.

Jirka Toman - platí pro něj to samé, co pro Radima. Chodili na hřiště často spolu při dvojstřídání a vždy pomohli. Vlétl do závěrečné přípravy před ME s obrovskou vervou a zaslouženě si vybojoval nominaci na závěrečný turnaj a splnil co jsem od něho očekával.

 

Realizační tým:

Vedoucí družstva Martin Gerža - během roku s námi nepracoval, ale na závěrečném turnaji splnil svoji úlohu manažera družstva.

Asistent trenéra Tomáš Malčík - měl celý rok na starost nahrávače a byl pro mě v tomto směru jistota při dělených trénincích. Při samotném turnaji analyzoval hru nahrávačů soupeře a „kontroloval“ naše nahrávače během utkání. Pro mě spolehlivost během celého roku.

Asistent trenéra Petr Klár - zařadil jsem ho do realizačního týmu na závěrečnou část přípravy. Chtěl jsem po něm dvě věci. „Hecovat“ hráče od první do poslední minuty při tréninku i zápase a sejmout ze mě část noční práce - analýzy soupeře před každým utkáním na kvalifikaci a na ME. Oboje splnil.

Statistik Petra Žilková - plnila práci statistika na turnaji, který pracuje přes noc, ráno zpracovává přípravy pro hráče, dopoledne video rozbor a od oběda „scautuje“ 3 utkání po sobě až do 22 hodin. A je téměř bez spánku. Opět vše zvládla.

Masér Martin Sedlák a fyzioterapeut Andrea Chalupová - oba dva když zapojí své „zlaté ruce“ a rozbalí všechny přístroje k doléčení šrámů a zranění, tak to vypadá, že jsme perfektně vybavená rehabilitace s kompletní fyzikální léčbou. Někdy byl pro ně dvacetičtyřhodinový den krátký. Závěrečný turnaj s námi absolvoval jen Martin, přesto jim oběma paří velké díky především od samotných hráčů.

Mentální kouč - motivátor Martina Sedláková - externě s námi spolupracovala a byla pro nás velkým přínosem. Především při práci s jednotlivými hráči na jejich osobním rozvoji; při zvládání emocí, při sebepoznávání, sebeřízení a sebeprosazení - jak v týmové práci, tak v práci se sebou.      

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Champions League 2018/2019 muži

Azimut Leo Shoes Modena (ITA) – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

 
ME 2019 muži - rozlosování

Los ME 2019 zařadil české volejbalisty do skupiny D, která se odehraje v Rotterdamu a Amsterdamu. Soupeřem naší reprezentace bude domácí Nizozemsko,...

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Ford Store Levoranta Sastamala (FIN) – Kladno volejbal cz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Sastamala

 
2018/19 MEVZA Středoevropská liga - ženy

VK UP Olomouc - Mladost Zagreb (CRO) 3:1 (25:10, 25:15, 20:25, 25:22)

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Galatasaray Istanbul (TUR) – Dukla Liberec 3:0 (25:15, 25:21, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Galatasaray Istanbul

 
MEVZA U17 Maribor - chlapci - kvalifikace na 2019 ME U17

finále: Slovinsko – Česká republika 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 16:25), o 3. místo: Rakousko – Slovensko 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018