Ženy - Kvalifikace ME : CZE - EST - Jablonec nad Nisou
Muži - přátelské utkání : CZE - TUN - Jablonec nad Nisou
5. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - FIN - Jablonec nad Nisou
29.4.2018

Výhra našich juniorů nad Finskem na přímý postup na 2018 CEV ME U20 nestačila

Nedělní utkání bylo pro české hráče nadmíru důležité. Potřebovali Finy porazit bez ztráty setu, aby si vysloužili lístek na evropský šampionát. I přes velkou bojovnost, obětavost a podporu diváků podlehli Finům ve třetím setu. Naděje však ještě neuhasla. Na přelomu června a července se pokusí ve třetím kole kvalifikací vybojovat postup na Mistrovství Evropy U20 v roce 2018 v Belgii a Nizozemsku.

Česká republika - Finsko 3:1 (25:20, 25:19, 25:27, 25:18)

Počet diváků: 1200

Domácí: Horák, Piskáček, Svoboda, Polák, Šotola, Vašina, libero Gerža

Hosté: Savonsalmi, Ivanov, Suihkonen, Pollanen, Keskinen, Rahko, libero Breilin. Střídali: Vanhanen, Rasanen, Nikula, Vaananen

Svoboda Jan (trenér ČR): „Dnes to pro nás bylo strašně těžké psychicky. Matematicky jsme věděli, co potřebujeme k přímému postupu. I přestože jsme to dnes nedohráli ve třetím setu, nemůžu klukům vytknout jediný míč. Tah za vítězstvím tam dnes byl a čeká nás další kvalifikace, ve které se pokusíme vybojovat postup ze třetího kola.“

Do prvního setu lépe vstoupili domácí. Precizní obranou na síti a tvrdým podáním vytvořili na finské hráče tlak a zajistili si tak bodový náskok 10:4. Hostující hráči však eliminovali vysoký počet chyb a s pomocí bodových bloků, se začali na domácí hráče dotahovat 16:13. Dotáhnout bodové manko se Finům nepodařilo. Dobrý servis zajistil Čechům vítězství v prvním setu 25:20.

Druhý set začal vyrovnanou hrou, kdy oba týmy přidávaly bod po bodu. Dvoubodový odskok vybojovali razantním útokem domácí hráči 8:6 a za velké podpory fanoušků jej dále navyšovali 16:11. Finští hráči se však nevzdávali a věřili v otočení. Domácí hráči ovšem zdramatizování setu nedovolili a ukázkovým prvním sledem zakončili druhou sadu 25:19.

Domácí si i ve třetím setu vytvořili několikabodový odskok a i přes velký nátlak dobře útočících Finů si ho udržovali 16:12. Čeští hráči si však vybrali slabou chvilku, které hosté využili. Razantním podáním odtáhli domácí hráče od sítě a následovala nervy drásající koncovka. Tu lépe zvládli Finové, kdy po útoku z pipu vybojovali hned první matchball 27:25. Tím si zajistili 1. místo ve skupině a přímou cestu na evropský šampionát.

Od počátku čtvrtého setu je vidět, že čeští hráči touží vybojovat alespoň druhé místo ve skupině. K bodovému náskoku si pomáhají tvrdým servisem a pestrou hrou 14:8. Hnáni povzbuzující plnou halou nenechali domácí nic náhodě a vítězně tak zakončili působení ve Žďáru nad Sázavou.

Autor: Klára Kuníková

Fotogalerie
2018_CEV Volleyball Golden European League - ženy

Španělsko – Česká republika 0:3 (23:25, 21:25, 12:25)

2018 CEV Volleyball Golden European League - muži

Finsko – Česká republika 3:0 (25:20, 25:20, 27:25)

Anketa O nejlepší volejbalisty České republiky - ročník 2017/18

Nejlepšími volejbalisty roku se stali Jan Hadrava a Michaela Mlejnková

M-ČR juniorů 2017/18 – zápasy o umístění

Finále: VK Příbram – ČZU Praha 0:3, o 3. místo: VK Ostrava – Volejbal Brno 3:1, o 5. místo: Velké Meziříčí – Dukla Liberec 3:1, o 7. místo: Fatra...