Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
31.12.2018

Mezinárodní turnaj MEVZA kadetů U18 ve slovinském Mariboru

Turnaj MEVZA 2018 se hrál tradičně ve slovinském Mariboru od 27. do 30. 12. 2018. Turnaje jsme se po dohodě neúčastnili v úplné sestavě, kdy někteří hráči pokračovali ve svých klubových povinnostech (Džavoronok a Špulák), další hráči nebyli zcela zdraví (Mikulenka, Ureš, Hendrich). Tuto situaci jsme znali předem a tento turnaj jsme tudíž využili na vyzkoušení dalších hráčů. Přesto jsme si stanovili vysoký cíl, a to vyhrát turnaj MEVZA 2018. Turnaje se zúčastnily tyto týmy – Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko a Slovinsko.

Turnaj jsme začali proti kvalitnímu týmu Chorvatska a vyhráli jsme po dobrém výkonu 3:0. Druhý den jsme hráli tři zápasy, a to postupně proti Slovensku, Maďarsku a Slovinsku. Jelikož nás čekal tento náročný program, tak jsme se rozhodli vystřídat a také vyzkoušet všechny nominované hráče. Odvážně hrající Slováky jsme nakonec přetlačili 2:1, další utkání proti Maďarům bylo obdobné. Soupeř hrál odvážně a my jsme hráli v křeči a výkonnostně jsme kolísali. Přes náš nevýrazný výkon jsme utkání zvládli a vyhráli jsme 3:0. Poslední utkání už bylo pouze formalitou, jelikož Slovinci i náš tým jsme měli jistý postup do finále. Tento zápas podle toho také vypadal a bez potřebné motivace jsme prohráli 3:0. Ukázalo se, že po velmi dobrém výkonu proti Chorvatsku jsme postupně vypadávali z role a výkonnostně jsme tápali. Nakonec i přes nevýrazné výkony jsme všechny důležité zápasy dotáhli k vítězství a finále jsme si zasloužili.

Slovinsko – Česká republika 3:0 (25:10, 26:24, 25:18)

Nedělní finále jsme hráli proti výborně hrajícím Slovincům, kteří hráli odvážně a byli technicky šikovnější. Naši kluci šli za svým cílem, byla vidět naše snaha, ale ta hned od úvodu utrpěla těžkou ránu. Slovinci byli v prvním setu k nezastavení a byla z toho naše jasná prohra 25:10.

Od druhého setu jsme se zvedli a hráli vyrovnaně. Sice do koncovky jsme šli s mírnou ztrátou dvou bodů, ale to se nám v úplném závěru podařilo otočit a měli jsme setbol. Bohužel jsme ho nevyužili a soupeř třemi body za sebou vyhrál i druhý set.

Třetí set jsme byli stále pod mírným tlakem a už se nám v průběhu setu nepodařil obrat. Slovinci vyhráli zaslouženě 3:0 a stali se vítězi, náš tým obsadil velmi dobré 2. místo.

Mohu konstatovat, že stříbrná medaile je úspěchem a turnaj nám přinesl hodně zkušeností pro ty hráče, kteří byli na takovéto akci poprvé. Dále nám ukázal možnosti těchto hráčů. Věřím, že pro všechny kluky to byla obrovská zkušenost a motivace do další práce a trénování. Každopádně náš tým zanechal skvělou stopu svým potencionálem a mezi trenéry ostatních týmů jsme vzbudili respekt i perspektivu. Projevilo se to i jejich zájmem s námi absolvovat tréninkové kempy v roce 2019. To svědčí i o výborné práci na klubové úrovni, protože reprezentace je vždy pouze obrazem klubové práce s mládeží. Děkuji všem za spolupráci. Další sraz reprezentace bude až v únoru 2019.

Autor: Jindřich Licek – trenér RD 2001/2002

2019 CEV ME muži

Polsko - Česká republika 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

Česká republika – Estonsko 3:0 (25:18, 34:32, 28:26)

Česká republika – Ukrajina 1:3 (21:25, 19:25, 25:19, 22:25)

2019 CEV ME ženy

Volejbalistky Srbska obhájily titul evropských šampionek, druhé místo patří Turecku, třetí skončila Itálie. Všechny výsledky ZDE

FIVB World Tour Finals 2019 – Řím (ITA)

muži: Perušič / Schweiner – Thole J. / Wickler (GER) 0:2 (12:21, 12:21), ženy: Hermannová / Sluková – Ana Patricia / Rebecca (BRA) 0:2 (18:21,...

muži: Perušič / Schweiner – Rossi / Carambula (ITA) 2:0 (26:24, 21:11), ženy: Klineman / Ross (USA) – Hermannová / Sluková 0:2 (13:21,...