28.11.2018

Prověrka českých kadetů v Rakousku

VT v Telči od 24. – 27. listopadu 2018 bylo dalším orientačním srazem RD 01/02, včetně přátelského utkání v Rakousku (26. 11. Zwettl) s muži Waldviertel (2. tým v Bundeslize). Cílem tohoto utkání bylo ověřit výkonnost všech hráčů, a proto se v utkání z naší strany hodně střídalo.

Waldviertel (AUT) – Česká republika U18 3:1 (19:25, 25:21, 25:18, 25:22)

Toto utkání bylo pro nás prověrkou všech hráčů pozvaných na toto VT. Výsledek utkání nebyl pro mě rozhodující. Cílem pro hráče bylo soustředění se na priority, které budou zřejmě pro náš tým stěžejní v dalším vývoji a na vyzkoušení všech hráčů.

Utkání jsme začali velice slušnou hrou a vytvářeli si tlak servisem a tím se nám dařila i obrana. Vyspělejšího soupeře jsme přehráli a ukázali jsme svoji sílu. Od druhého setu jsem začal úmyslně střídat tak, aby i ostatní hráči předvedli svoje kvality. Zde už se začaly projevovat některé nedostatky – příliš chyb na servisu, a s tím související ústup od agresivního servisu. Soupeř naopak využil tuto naši slabost a začal nás tlačit servisem – v druhém setu jsme obdrželi sedm přímých es! Také začala více drhnout souhra, což bylo z mého pohledu v současné chvíli nepodstatné. Další průběh utkání už byl obdobný, kdy jsme byli stále pod tlakem od soupeře.

Soustředění splnilo účel a všichni hráči dostali příležitost odehrát velice těžké utkání proti herně vyspělému soupeři.

Autor: Jindřich Licek – hlavní trenér RD 01/02

Český pohár 2018/19 muži - čtvrtfinále

VK Dukla Liberec – SKV Ústí nad Labem 3:1 (23:25, 25:17, 25:21, 25:10), Volejbal Brno – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (15:25, 15:25, 12:25)

VK Euro Sitex Příbram – Kladno volejbal cz 1:3 (20:25, 25:19, 17:25, 16:25)

Pohár CEV 2018/2019 ženy

UVC Holding Graz - TJ Ostrava 3:1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:23) první zápas 2:3, postupuje UVC Holding Graz

Pohár CEV 2018/2019 muži

Posojilnica Aich/Dob (AUT) - Dukla Liberec 1:3 (23:25, 23:25, 25:23, 20:25) první utkání 1:3 postupuje Dukla Liberec

VRCK Kazincbarcika (HUN) - Kladno volejbal cz 2:3 (18:25, 26:28, 27:25, 25:20, 13:15) první zápas 1:3, postupuje Kladno volejbal cz

Challenge Cup 2018/2019 muži

Volejbal Brno - Fonte Bastardo Azores (POR) 1:3 (29:31, 25:20, 20:25, 15:25) první zápas 1:3, postupuje Fonte Bastardo Azores (POR)