Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
31.12.2018

Bronzová medaile z turnaje MEVZA v Mariboru kadetkám těsně unikla

Třetí den mezinárodního turnaje MEVZA 2018 patřil zápasům o konečné umístění po základní části. V ranních hodinách (9.00 hodin) zápasu o třetí místo dívek ročníku 2002/03 Česká republika – Maďarsko a utkání o třetí místo chlapců 2001/02 Maďarsko – Chorvatsko (2:3). V odpoledních hodinách pak finálovým zápasům, dívek Slovinsko – Chorvatsko (3:0) a chlapců Slovinsko – Česká republika, které našim bohužel nevyšel (0:3).

Vlastnímu utkání předcházela večerní porada u videa a rozbor hry Maďarek. Družstvu jsme ukázali útoky soupeře po jednotlivých rotacích (N1-6), ukázali silné údery kůlových hráček, navrhli řešení obranných postavení proti těmto hráčkám. Nicméně k vítězství bude ještě třeba především dobře útočit, přihrávat a zapojit hru se středovými hráčkami.

Česká republika – Maďarsko 2:3 (25:21, 25:27, 25:22, 22:25, 10:15)

Základní sestava: Dosoudilová, Pospíšilová, Koulisiani, Brichtová, Smolková, Kneiflová, libero Plačková. Střídající: Van Gorp, Kudrlová, Hušková, Bartošová

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně s touhou oplatit Maďarkám porážku z prvního vzájemného souboje. Začali jsme velmi dobře. Hned první rozehra nám ukázala, jak těžké utkání to bude. Hrála se snad nejdelší rozehra zápasu, tu jsme dokázali vyhrát a asi určila i vývoj prvního setu. Vedeme postupně 8:4, 12:8, 18:16, 21:18 až 25:22. Platí zadání včerejší porady - jsme lepší na útoku a poprvé i na přihrávce.

Set druhý se nám zpočátku vydařil. Brzy vedeme 8:3, 12:8, ještě 21:18. Ale tady jsme se zasekli, po zkaženém podání „Kouska“, neuhraných útocích přichází dvojstřídání Kurlová, van Gorp - ty  posouvají stav na 22:21. V koncovce však kazíme další dvě podání a podléháme v setu 25:27.

Přesto, že jsme vlastními chybami odpálili koncovku setu druhého, musíme konstatovat, že nás to poprvé nezlomilo. Třetí set: 6:2, 8:5, 10:10, 15:15. Na podání přichází Martina van Gorp, která dobrým servisem, a posouvá stav na 20 :16. Za stavu 24:21 ještě bereme oddechový čas, vyhráváme 25:22.

Set čtvrtý jsme nezachytili v úvodu, hraje Káča Kudrlová a Martina van Gorp, které úspěšně dohráli set třetí. Prohráváme povinné obrany v diagonálních směrech, neskládáme, kupíme chyby, jako kdyby docházely fyzické síly. Hráčky si vybírají své slabší chvilky na útoku, přihrávce. Průběh setu: 3:7, 6:8, 10:15, 11:16, ale 16:18. Slibné dotažení stavu ale nepotvrzujeme 17:21 a 19:23. Ještě korigujeme velmi dobrým servisem Míši Brichtové na 22:23.

Jdeme do zkrácené sady. Soupeř je silnější především na podání a lépe hraje v obraně a z ní lépe útočí - 6:6, 6:8, 8:10 a 10:15.

Rozhodně jsme předvedli lepší výkon než v prvním utkání s Maďarkami, ale na vítězství nestačil. V důležitých momentech jednotlivých setů děláme více chyb. Statistiky jsou vcelku vyrovnané, prohráváme v počtu obdržených es (celkem 15).

Statistika ZDE

Ve finále si snadno Slovinsko poradilo s Chorvatskem 3:0.

Autor: Stanislav Mitáč – trenér RD 2002/2003

Final Four 2019 CEV Volleyball Golden European League – ženy - rozlosování

semifinále 21. 6. 2019: 16:00 Česká republika - Bělorusko, 19:00 Chorvatsko - Španělsko

2019 ME U18 beachvolejbal - Baden (AUT)

Markéta Svozilová s Eliškou Tezzele vybojovaly na 2019 ME U18 bronzovou medaili, Jakub Šépka s Ondřejem Heřmanem skončili devátí.