12.7.2018

VT v Praze reprezentačního výběru kadetek 2002/03

Ve dnech 3. - 8. července 2018 jsme se tým kadetek ČR sešel k dalšímu pracovnímu kempu, který byl zakončen mezinárodním zápasem s BIP (USA). Družstvo trénovalo v hale pražského Olympu, dobře jedlo v restauračním zařízení „Na Louži“, bydlelo na vysokoškolských kolejích v Podolí.

Tréninky byly zaměřené především na zdokonalování útočného úderu v nestandartních situacích. Po špatném příjmu, po těžké obraně v poli. Cílem snažení bylo nezkazit a snad i znepříjemnit následný útok soupeře. Nadále pracujeme na obraně v poli, snažíme se rozpohybovat nohy. Agresivnější snad bude i obranná činnost na síti. Chvílemi to jde, ale také se velmi často nedaří. Čeká nás spousta práce.

Jedna z regenerací proběhla v Podolí na plaveckém stadiónu, další s M. Pachmanovou na ČVS.  Společensko-kulturním zážitkem byla návštěva filmového představení „Jsem božská“!!!  Bylo potřeba si zvednout sebevědomí před těžkým utkáním s výběrem hráček amerických univerzit a před mezinárodním turnajem v Pule.

Česká republika – BIP USA  1:3 ( 22:25, 29:27, 22:25, 21:25)

Základní sestava: Kudrlová, Brichtová, Egemajerová, Van Gorp, Pokorná, Koulisiani, libero Virtová. Střídaly: Kneiflová, Bartošová, Plačková, Pospíšilová

Utkání dobré volejbalové kvality. Pro nás je to opět konfrontace se staršími hráčkami neevropského pojetí. Výběr hráček amerických univerzit je složen pro mezinárodní turnaj v Pule. Je jim 20 – 22 let. Jsou urostlé a fyzicky zdatné. Skokansky dobře jsou disponované obě středové hráčky, které nám dělaly nejvíce starostí. Především je ubránit, ale hlavně je přeútočit. Právě v kvalitě útočení jsme byli horším týmem a koncovky jednotlivých setů prohráli.

Autor: Stanislav Mitáč – trenér RD kadetek 02/03

Přátelské utkání - muži - Jablonec nad Nisou 1.9.2018

Česká republika – Tunisko  1:3 (16:25, 23:25, 25:23, 23:25), dodatečný set 1:0 (25:21)

Přátelské utkání - muži - Jablonec nad Nisou 31.8.2018

Česká republika – Tunisko 1:3 (25:20, 20:25, 21:25, 16:25), dodatečný set 0:1 (16:25)

Přátelské utkání - muži - Jablonec nad Nisou 30.8.2018

Česká republika - Tunisko 3:0 (25:20, 25:22, 25:21), dodatečné dva sety 1:1 (20:25, 25:22)

Kvalifikace na ME 2019 - ženy

Estonsko - Česká republika 3:2 (25:15, 26:24, 24:26, 16:25, 16:14)

Kvalifikace na ME 2019 - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Estonsko 3:0 (25:23, 25:12, 25:18)

2018 ME U18 beachvolejbal - Brno

Trousil / Vodička – Hellvig / Ahman (SWE) 0:2 (18:21, 10:21), Honzovičová / Šulcová – Álvare M / González (ESP) 0:2 (16:21, 16:21), Trousil /...