28.5.2018

2018 CEV Golden European League má za sebou první polovinu

Jak ten čas letí, je to jenom pár týdnů, co nám skončila UNIQA volejbalová extraliga, pár dní, co byla zahájena reprezentační sezóna a 2018 CEV Golden European League má za sebou polovinu zápasů v základních skupinách. A jak se daří našim volejbalistům?

V polovině května naši muži zahájili Golden European League dvojzápasem s favoritem skupiny z Finska. První zápas sehráli na palubovce účastníka letošního MS na severu Evropy. Přesto, že nálada byla bojovná a chtěli jsme Finům vrátit porážku z loňské kvalifikace, zápas nám nevyšel a přes vyrovnaný třetí set jsme si odvezli porážku 3:0. Domácí zápas proti seveřanům jsme zahájili dobře. Sice jsme nešťastně prohráli koncovku prvního setu, ale druhý jsme již jednoznačně ovládli a vypadalo to na první vítězství. Bohužel opak byl pravdou. Finové přitvrdili na servisu a my jsme se nevyvarovali nevynucených chyb. Porážka mrzí dvakrát, protože se reprezentace vrátila po dlouhých letech do hlavního města. O víkendu naše borce čekalo nevyzpytatelné Španělsko. A to už byla jiná káva ze strany našich hochů. Před nabitou sportovní halou Podvinný mlýn v Praze 9 první dva sety nedali Španělům sebemenší šanci. Už to vypadalo na jednoznačnou záležitost, ale „nikdy neříkej hop, dokud nepřeskočíš“. Španělé zpřesnili obranu, vyhráli třetí set a vedli i v koncovce čtvrtého setu. Tady se ukázala vnitřní síla našeho „nároďáku“, set nezabalili, bojovali až do konce a vyplatilo se. Vítězství 3:1 nad silnými Španěly ukázalo jak vnitřní sílu mužstva, tak i stoupající formu týmu.

Ve středu se Golden European League překlopí do své druhé poloviny a naše reprezentace přivítá Portugalce.zápasem s Portugalskem. Můžeme si říci „papírově“ slabší soupeř. Ale to by byl velký omyl!!! Portugalci vyhráli doma se Španěly, tak i překvapivě minulé kolo na severu zaskočili favorizované Finy. „Skupina se nám pěkně zamotává, v konečném počítání může rozhodovat každý set. Ve středu proti Portugalcům chceme potvrdit vzrůstající formu a vyhrát, nejlépe na tři body,“ říká s úsměvem hlavní trenér Michal Nekola. „Portugalci porazili jak Španěly, tak zvítězili i ve Finsku. Není to lehký soupeř, ale je jasné, že je chceme před domácími diváky porazit“ dodává bojovně kapitán naší reprezentace Jakub Janouch. Je možné, že k družstvu se opět připojí Matyáš Démar, kterému se před zápasem se Španělskem narodil syn a dostal na víkend od trenéra volno. Zápas začíná v 18 hodin ve sportovní hale Podvinný mlýn v Praze 9 a je to poslední šance vidět letos náš „nároďák“ v Praze. Přímý přenos utkání vysílá také ČTsport od 17:50 hodin.