17.6.2017

Česko podlehlo Koreji v letošní Světové lize i podruhé a ztratilo šanci na postup

Český tým na turnaji v nizozemském Den Haagu nepotvrdil páteční vítězství nad Slovenskem v poměru 3:0 a stejným výsledkem podlehl Jižní Koreji. Po dnešní porážce tak svěřenci Miguela Falascy ztratili šanci na postup do závěrečného Final Four. Již zítra tak čeká český reprezentační výběr poslední letošní duel Světové ligy, od 18 hodin nastoupí proti domácímu favorizovanému Nizozemsku.

Česká republika – Korea 0:3 (18:25; 25:27; 21:25)

Sestava ČR: Janouch, Holubec, Beer, Bartoš, Hadrava, Michálek, libero: Pfeffer. Střídali: Galabov, Zmrhal,  Habr, Zajíček, Finger, Sobotka.

České ohlasy po utkání:

Marek Beer (blokař České republiky): „Bohužel naše výkony jsou jako horská dráha. Z jednoho zápasu, kdy jsme nahoře a vše se nám daří, nedokážeme v dalším zápase navázat na náš předchozí výkon a sami si ubližujeme vlastními chybami, kterých jsme dnes udělali víc než Korejci.“

Michal Nekola (Asistent trenéra České republiky): „Dnes se nám utkání nepovedlo. Myslím, že rozhodující moment byl v druhém setu, kdy jsme vedli ještě 23:21 a set jsme ztratili. Soupeř byl lepší v útočné fázi, která v tomto utkání byla rozhodující.“