10.8.2019

Druhé přípravné utkání se Slovenskem vyznělo lépe pro tým trenéra Nekoly

Druhé přípravné utkání v Jablonci nad Nisou (10.8.2019) začali lépe Slováci. Nicméně od druhého setu se hra našeho družstva zpřesnila a utkání naši borci dovedli zaslouženě do vítězného konce. Opět se zapojila většina hráčů a trenér Nekola bude mít těžké rozhodování, koho nechat v konečné čtrnáctce pro 2019 CEV ME.

Česká republika – Slovensko 3:1 (22:25, 25:15, 25:22, 25:21), dodatečný set 15:17

Rozhodčí: Tomáš Kohlmann

Počet diváků: 120

Česká republika: Janouch, Džavoronok, Sedláček, Finger, Bartoš A., Patočka, libero Moník. Střídali: Bartoš P., Hadrava, Janků, Sobotka, Kunc, Zmrhal

Slovensko: Krajíček, Zaťko, Kriško, Ondrovič, Michalovič, Paták, libero Kubš. Střídali: Lux, Gavenda, Palgut, Kováč, Ihnát

Jakub Janouch (kapitán ČR): První dva sety kopírovaly včerejší průběh utkání. Od třetího setu jsme začali kupit zbytečně moc chyb na servisu, ve zbývajících činnostech jsme udrželi úroveň a vyhráli 3:1.“

Milan Moník (libero): Dnešní zápas vypadal lépe než včera, dodrželi jsme pokyny trenéra, ale stále je prostor ke zlepšení. Po celý zápas nám nechyběla bojovnost, o kterou se chceme vždy opírat.“

Michal Nekola (trenér ČR): „Jsem rád za dnešní vítězství. Opět jsem protočil a vyzkoušel většinu hráčů, což je jeden z cílů těchto prvních přípravných utkání. Cenné vítězství a jedeme dál!“

Andrej Kravárik (trenér SVK): „V dnešním zápase jsme od druhého setu tahali za kratší konec, nedokázali jsme se prosadit v útočné fázi. Soupeř daleko lépe podával v prvních dvou setech. Češi byli lepší v dohrávání bodových situací, což byl rozdíl ve výsledku. Přeju Čechům hodně štěstí v dalším programu a na mistrovství Evropy.“

V druhém přátelském utkání v jablonecké hale byl začátek prvního setu opět vyrovnaný (8:7, 16:16). Pak šli Slováci do vedení 20:17 díky kvalitnímu plachtícímu servisu, následné obraně a úspěšnému útočnému zakončení. Tento náskok už naši reprezentanti v prvním setu nestáhli a set skončil výhrou Slovenska 25:22.

Druhý set pokračovali oba týmy v nezměněných sestavách. Kapitán Janouch výborným servisem pomohl k vedení 5:0, v další části obě družstva bezchybně ztrátovala a Češi si udržovali pětibodový náskok. Při další sérii Janoucha narostl náskok až na jedenáct bodů a set jsme vyhráli poměrem 25:15 i díky 79% úspěšnosti v tomto setu na útoku.

Ve třetím setu nahradil Sedláčka Sobotka a Džavoronoka ostravský Janků, začátek setu vyšel lépe hostům (5:8). Po dobrých servisech Pražáka a Adama Bartoše jsme snížili na 9:10, dva dobré útoky Janků pomohli vyrovnat na 11:11. Do stavu 18:18 je hra z obou stran vyrovnaná, pak přímá chyba Slováků na útoku, blok Pražáka a útok Adama Bartoše posílají naše hráče do vedení 23:20. Set vyhráváme 25:22 díky útoku Adama Bartoše.

Do dalšího setu nastoupil Marek Zmrhal místo Adama Bartoše a příležitost dostal Tomáš Kunc na liberu. Průběh byl opět vyrovnaný (6:6, 10:10,12:12), pak jdou Češi do breaku po bloku Sobotky (16:14), na 19:17 zvyšoval celý zápas výborně hrající Finger. Za stavu 23:21 jednoblok Davida Janků a smeč z „pipu“ Marka Zmrhala ukončil utkání (25:21).

V posledním dodatečném krátkém tiebreaku vítězí Slováci 17:15.

Autor: Miloslav Javůrek

Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE