Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
28.1.2019

Dva veledůležité body veze naše dvojice v Nice z horké korsické půdy

V Evropě se hrála liga, poháry a pokračovala i soutěž MEVZY 2018/19. Naši borci si vedli střídavě. O postupové příčky do play-off budou muset ještě zabojovat.

Nejcennější body přivezla dvojice našich zástupců ve Francii. Jan Galabov a Adam Bartoš s Nice zajížděli na horkou korsickou půdu ke svému rivalovi v boji o postup do play-off Ajacciu. Dva body, které po výhře 3:2 přivezli, mohou mít v konečném počítání cenu zlata. Honza si připsal 12 bodů a Adam 9 bodů.

Michal Finger stačil během čtyř setů nasázet Arkasu 27 bodů, bohužel na výhru to nestačilo a Ziraat nezískal ani bod.

Honza Hadrava v Polsku měl volno. U našich severních sousedů vrcholil Polský pohár, kam se letos Olsztyn neprobojoval.

Dva zápasy bundesligy si „střihnul" Kuba Janouch. V Berlíně, v souboji dvou gigantů, vedl Kuba Friedrichshafen k vítězství 3:0 a s přehledem přehrál ruského nahrávače Grankina. O víkendu si jeho tým také 3:0 poradil na domácí půdě s Giesenem.

V Itálii se nejdříve bojovalo ve čtvrfinále italského poháru. Monza na palubovce Civitanovi srovnala nepříznivý stav 0:2 a dokonce i dobře rozehrála pátý rozhodující set, bohužel do vítězného konce zápas nedotáhla. Donovan Džavoronok zaznamenal 17 bodů, z toho 8 es!!! Následné ligové kolo opět svedlo proti sobě stejné soupeře. Zde již domácí Civitanova nepovolila Monze ani set, Donovan si připsal 5 bodů. Cennou výhru za tři body (3:1) si veze z Castellana Grotte i Ravenna Matěje Šmídla.

Pavel Bartoš odehrál dva zápasy Středoevropské ligy MEVZA. V Lublani prohrál Waldviertel 3:1, aby následně doma zdolal 3:2 Calcit Kamnik.

Autor: Jiří Carba, Miloslav Javůrek

2019 CEV ME U17 Sofie (BUL)

o 3. místo: Česká republika – Polsko 0:3 (24:26, 26:28, 21:25), finále: Francie – Bulharsko 3:1 (25:20, 23:25, 25:20, 25:13)

Přátelské utkání - ženy - Ostrowiec (POL)

Česká republika – Bělorusko 2:2 (25:22, 25:22, 19:25, 19:25) Sestava ČR: Kossányiová, Purchartová, Orvošová, Mlejnková, Trnková, Šmídová, libero...

semifinále: Francie – Česká republika 3:0 (28:26, 28:26, 25:15), Polsko – Bulharsko 1:3 (25:22, 21:25, 25:27, 23:25)

FIVB 4* Espinho (POR) 2019

Perušič / Schweiner – Pedlow / Schachter (CAN) 0:2 (17:21, 19:21)

2019 FIVB MS U21 - Bahrajn

Írán – Česká republika 3:0 (29:27, 25:18, 26:24)

Polsko - Česká republika 3:0 (26:24, 25:21, 25:11), dodatečný set 25:22 Sestava ČR: Kossányiová (13), Trnková (5), Purchartová (5), Mlejnková (8),...