9.6.2017

Favorizované Nizozemsko se proti Portugalsku zapotilo, ale tři body získalo

K prvnímu zápasu Světové ligy v Českách Budějovicích nastoupili volejbalisté Nizozemska a Portugalska. Favorit se jevil před utkáním jednoznačně, a to v mužstvu Nizozemska. Už ale první set naznačil, že to jednoduché Oranjes rozhodně mít nebudou. První set získali Portugalci po zlepšené hře ve druhé části 25:22. Druhá sada pak patřila díky lepšímu závěru Nizozemcům, stejně jako ta třetí, ve které Holanďané předvedli velký obrat ze stavu 16:20. Čtvrtý set měl nejjednoznačnější průběh, Nizozemsko zvítězilo 25:18 a celkově 3:1 na sety.

V úvodním setu celé Světové ligy v Českých Budějovicích začali lépe favorizovaní Nizozemci, kteří se drželi v jedno až dvoubodovém náskoku až do prvního technického timeoutu. Tvrdou a obětavou hrou se dostali následně Portugalci do vedení a to udrželi až do konce prvního setu - 22:25 - 0:1.

I druhou sadu začali lépe Nizozemci a šli rázně za srovnáním setů na 1:1. Portugalci se ale drželi a Nizozemsko bylo pouze o bod nebo dva napřed. Za stavu 20:19 pro "Oranjes", ale bodovali díky skvělému servisu univerzála Ferreiry Portugalci a srovnali na 20:20. Hrál se dramatický závěr druhé sady, Holanďané byli stále o krok napřed - 23:22. Skvělý blok Nizozemce Andringy záhy dal Nizozemsku první setball druhé sady - 24:22, který byl následně využit. - 1:1.

Také třetí set byl vyrovaný, oba týmy předváděly skvělý volejbal - 6:6. Nizozemsko postupně začalo získavat mírnou převahu i dvoubodové vedení 8:6. O to však záhy přišlo, a to když Ter Horst poslal míč do autu - 9:9. Brzy dokonce Portugalci šli do vedení a nizozemský kouč musel reagovat timeoutem - 11:14. Ani ten však Portugalce moc nepřibrzdil, spíše naopak, na 16:12 upravovali jihoevropané blokem. V druhé části třetí sady se pak děly věci, Portugalci až do stavu 20:16 dominovali, poté však sami zkazili několik útoků a tabule během chvíle ukazovala stav 23:21 pro Nizozemsko. Další dva body ale opět patřily Portugalcům - 23:23, kteří však v závěru udělali technickou chybu a pomohli Nizozemcům k zisku setu - 25:23 - 2:1.

Čtvrtá a také závěrečná sada patřila opět favorizovaným Nizozemcům, kteří se drželi od prvních bodů vepředu. Jejich hra byla jistější a poměrně hladce získali sadu poměrem 25:18 a zápas celkově 3:1 na sety.