31.8.2017

ME mužů 2017 - Polsko - Katovice - 6. den - ČTVRTFINÁLE

Je poslední den letošních prázdnin. Poprvé píši zprávu podle televizního přenosu. Po včerejším fantastickém čtvrtfinále jsem v noci opustil Katovice a vydal se směr Praha. Až do Olomouce si mi přehrával v hlavě zápas s Franciíí, hledal jsem nějaké kritické místo, kde se zápas mohl otočit v náš neprospěch. A světe div se, nenašel jsem ho. I v druhém setu, který jsme prohráli, bylo naše národní mužstvo výrazově lepší. Od Olomouce až do Prahy jsem přehodil "video" a vzpomínal jsem na zápas s Němci ve skupině. Ač výsledek vypadal krutě, pořád jsem viděl pozitiva - v prvním setu jsme byli schopni stáhnout vedení Němců, které bylo v jednu chvíli až o 7 bodů. Michalovi Fingerovi se ten zápas úplně nevydařil, ale s Itálií a následně s Francií už to byl zase ten Michal, co za nás tvrdí muziku. Čeká nás úplně jiný zápas než ve skupině. Němci dnes musí. My dnes můžeme jen překvapit. Hlavy by měly být čisté a tělo uvolněné.

Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Při prvním technickém time-outu vedeme 8:5. Během dalšího průběhu setu nikdo ze soupeřů výrazně neodskočí. Kolem dvacítky se Němci odpoutají na 3 body a našim se už nepodaří docvaknout soupeře. Sice prohráváme 0:1, ale hrajeme se třetím mužstvem minulého MS vyrovnanou partii.
Druhý set je jasně v naší režii. Soupeř je pod tlakem a do šaten na pauzu po druhém setu jdeme za stavu 1:1, ale hlavně jako dominující družstvo. Možná škoda té dlouhé pauzy. Třetí set je boj o každý míč. Prohráváme ho smolně 25:23.
Němci jsou zase na "koni", ale začátek třetího setu ukazuje naši morální sílu. Až do půlky jsme stále o bod, dva nahoře. Nicméně zkušenost našeho soupeře se projeví opět na konci setu. Němci utečou o dva body a Grozer ukončí zápas nechytatelným servisem.

Sice se do semifinále nepodíváme, ale naši kluci se s celým realizačním týmem  nemají za co stydět. Předváděli v Polsku skvělý volejbal. Zajistili si účast na ME za 2 roky a dokázili si, že i družstva ze světové TOP 10 se dají porazit nebo hodně potrápit. ME pro nás končí, ale musím před kluky "smeknout" a poděkovat jim za výbornou reprezentaci ČR.

Autor: Jiří Carba