26.9.2019

Mistrovství Evropy mužů 2019 dospělo do svých semifinálových zápasů

Mistrovství Evropy 2019 se pomalu blíží ke svému vrcholu. Do semifinálových zápasů vesměs postoupili favorité - Polsko, Francie a Srbsko. Asi se úplně nečekala účast Slovinska, které vyřadilo favorizované Rusko, ale zde je vidět výhoda domácího prostředí. To se ukázalo i v zápase Francie s Itálií, kdy vyprodaná hala hnala své hráče k celkem jednoznačnému vítězství nad Itálií. Ale popořadě.

Již v osmifinále se ukázalo, že favorité letošního šampionátu si jdou za svým cílem. Polsko s přehledem přehrálo Španělsko, které postoupilo na poslední chvíli na úkor zklamaných Slováků. Srbsko vyřadilo naši reprezentaci, i když v první setu odvraceli Srbové čtyři setboly. Rusko si poradilo s Řeckem, které postoupilo ze skupiny zásluhou jednoho jediného míče a Francie smetla letos nevýrazné Finy. Překvapením určitě bylo vyřazení spolupořadatelů ME Belgie a Nizozemska. Belgičané si překvapivě „vylámali“ zuby na stále lepšící se Ukrajinou a Nizozemsko nestačilo na finalistu minulého evropského šampionátu, Německo.

Osmička byla daná a ve čtvrtfinále se čekalo, zda Francie potvrdí své vítězství nad Itálií ze skupiny. A to se stalo překvapivě lehce 3:0. Asi o největší senzaci se v Lublani postarali domácí Slovinci. Na favorita z Ruska „vlétli“ bez bázně a hany a podporováni fantastickým publikem favorita po výhře 3:1 vyřadili. Ještě k většímu překvapení se schylovalo v belgických Antverpách. Ukrajinci „namlsaní“ vítězstvím na domácí Belgií se nezalekli ani aspirantů na medaili, Srbů. Za stavu 1:0 vedli ještě 21:17 a na Srbech byl vidět strach o výsledek. Nakonec zkušení Srbové utkání zvládli, když v pátém setu už Ukrajincům trochu došly síly.

Semifinálové dvojice jsou jasné, Francie, která touží po titulu z domácí haly, vyzve v zápase o postup do finále Srby a zatím bezkonkurenční Poláci narazí na bojovné Slovince. Dnes od 20:20 můžete na ČTsport sledovat zápas Srbsko - Slovinsko a zítra ve stejnou dobu zápas mezi Francií a Srbskem.

 

Autor: Jiří Carba, foto CEV

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Trenérského kormidla u družstva žen Sokola Frýdek-Místek se nově chopí Leoš Chalupa, asistentkou trenéra zůstává Alexandra Dedková.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Novou posilu získal Sokol Frýdek-Místek z pražského Olympu a tou je zkušená smečařka, popř. univerzálka Romana Staňková.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Po téměř pěti letech oblékne opět dres příbramských Kocourů navrátilec z Českých Budějovic, univerzál Ondřej Lopata.

 
FIVB 1* Lublaň (SLO) 2020

Williams / Olivová – Bianchin / Scampoli (ITA) 1:2 (21:14, 14:21, 15:17)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Více jak tři roky se Andrea Štrbová věnovala beachvolejbalu a jejím cílem byla účast na olympiádě v Tokiu. Zrušení olympiády v tomto roce a mateřství...

 
FIVB 1* Lublaň (SLO) 2020

muži: Pokeršnik / Bošnjak (SLO) – Sedlák / Maňas 2:1 (21:13, 16:21, 15:7), Pfretzschner / Schneider (GER) – Sedlák / Maňas 0:2 (22:24, 14:21), M....

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018