Reprezentace
26. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Lotyšsko
Reprezentace
4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
23.7.2019

Příprava mužské reprezentace před nadcházejícím ME v Nizozemsku odstartovala

V Jablonci nad Nisou se v pondělí 22. července 2019 sešla naše seniorská reprezentace mužů, aby zahájila přípravu na vrchol letošní sezóny a to na ME 2019, které hostí poprvé v historii čtyři země a o titul mistra Evropy bude bojovat 24 družstev. Naše družstvo nemuselo absolvovat vždy ošemetnou kvalifikaci, protože 7. místo, které naši reprezentanti vybojovali na posledním ME v Polsku, nám zaručovalo automatický postup do finálového turnaje. V naší základní skupině, která se odehraje v Nizozemsku, postupně narazíme na Ukrajinu, Estonsko, Polsko, Nizozemsko a Černou horu.

Po posledním ME 2017 v Polsku, kde naši muži uhráli skvělé 7. místo, se s reprezentací rozloučili dlouholeté opory Kryštof, Mach a Holubec. Trenér Nekola měl dva roky na to, aby místa po zkušených harcovnících obsadil hráči, kteří na svoji reprezentační šanci zatím čekali.

V loňském roce se tomuto omlazenému týmu podařilo postoupit až do finále Challenger Cupu a nebylo daleko ani k postupu do Ligy národů (dříve Světová liga).

Letošní sezóna začala klasicky začátkem května přípravou na 2019 CEV Golden European League, kde se sice našim borcům nepodařilo postoupit, ale sehráli šest velmi těžkých a kvalitních utkáních, které trenérovi ukázaly, na jakých herních činnostech v letní přípravě pracovat a co je potřeba zlepšit.

Po klubové sezóně trenéru Nekolovi určitě nepřidalo na klidu zranění libera Moníka, smečaře Michálka a následně těsně před GEL blokaře Sedláčka. „Teď se mi omluvil pouze Daniel Pfeffer z rodinných důvodů (narození syna), Milan Moník je po operaci kýly v pořádku a už se zapojil do přípravy a Petr Michálek teprve začíná s cvičením, ale v případě zranění je připraven pomoci,“ upřesňuje aktuální zdravotní stav kádru trenér Michal Nekola.

„Celou dobu se budeme připravovat v Jablonci nad Nisou a sehrajeme přípravná utkání doma se Slovenskem a Portugalskem. Čekají nás také přípravná utkání ve Francii,“ objasňuje program přípravy trenér Nekola. Mistrovství Evropy pro nás začíná 13. 9. 2019 zápasem s Ukrajinou.

Obměnu zaznamenal taky realizační tým. K družstvu se po návratu z MS U21 přidá trenér Jan Svoboda a roli manažera družstva převezme po Jakubovi Salonovi (musí si plnit povinnosti v Ústí nad Labem) sám manažer reprezentací Miloslav Javůrek.

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 1* - beachvolejbal

Muži – Poděbrady finále: Sedlák / Maňas – Šépka / Semerád 2:0 (21:17, 21:19) o 3. místo: M. Pihera / Šotola – V. Beneš / Havlín 2:0 (21:17,...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Královo Pole Brno hlásí novou posilu, z portugalského týmu Leixoes SC přichází americká smečařka Cassie Baird.

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič / Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa / Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek / Tadeáš Milichovský

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková / Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová / Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková / Alžběta Tomášová

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018