11.6.2017

Tři zápasy, tři vítězství! Nizozemsko po velkém obratu porazilo také Egypt

Úvodní duel závěrečného dne českobudějovické části Světové ligy nabídl souboj Egypta a favorizovaného Nizozemska. První dvě sady patřily Egypťanům, kteří překvapivě hladce zdolali Nizozemce 25:17 a 25:19. Za stavu 2:0 na sety jakoby nastoupil na hřiště úplně nový tým, který rychle snížil na 1:2 na sety poměrem 25:11. Čtvrtá sada, stejně jako rozhodující zkrácená hra, pak patřily rovněž Nizozemsku, které tak po výhře 3:2 slaví celkový triumf na turnaji v Českých Budějovicích.

Egypťané vstoupili do utkání proti favorizované Nizozemsku nebojácně a tvrdými útoky nedávali příliš šancí včera výborně fungující nizozemské obraně. Po velmi dobré střední pasáži Egypta ukazovalo skóre překvapivý výsledek 21:14 a kouč "Oranjes" byl již bez oddechových časů. První sada patřila nakonec hladce a překvapivě v poměru 25:17 pro Egypt.

Kdo čekal, že do druhého setu vletí favorizovaní Nizozemci na svého soupeře, ten byl na omylu. Egypt pokračoval ve skvělém představení především na útoku, dařilo se mu rovněž na servisu. Také druhou sadu získal překvapivě Egypt, byť Nizozemsko v závěru sady mírně snížilo. I tak z toho bylo poměrně hladké vítězství 25:19 - 2:0.

Nizozemsko přeci jen zlepšilo do dalšího průběhu utkání svůj výkon, a to výrazně. Během první poloviny třetího setu přidalo i tři přímé body z podání a stav byl 16:6 pro Nizozemce. Svěřenci trenéra Vermeulena hráli rázem o tři třídy lepší volejbal, než v prvních dvouch setech a rychle dokázali snížit na 1:2 - 25:11.

Čtvrtá sada patřila také Nizozemsku, které hrálo své útoky z obrovské výšky a bloky Egypta nebyly mnohdy na místě. Čtvrtý set skončil rozdílem sedmi bodů 25:17.

Tiebreak pak vypadal zpočátku vyrovnaně, ale díky lepšímu servisu i obraně se radovali Nizozemci poměrem 15:10, dokonali tak obrat z 0:2 na 3:2 na sety a radují se po třech výhrách na turnaji Světové ligy v Českých Budějovicích z pomyslného celkového vítězství.