16.6.2016

V Budějovicích chceme uspět, říká Falasca, v mužstvu vládne pohoda, dodává Holubec

Čtvrteční dopoledne bylo v Českých Budějovicích ve znamení tiskové konference před startem Světové ligy, která začne na jihu Čech již tento pátek. V útulných utrobách tradiční restaurace Masné krámy se veřejnosti představil španělský trenér Miguel Falasca, kapitán české reprezentace Aleš Holubec, opora týmu na postu libera Martin Kryštof a šéf seniorských reprezentační mužstev Jakub Novotný. Řeč byla zejména o připravenosti českého reprezentačního výběru na Světovou ligu, o složení tuzemského mužstva, i o síle jednotlivých soupeřů.

Česká reprezentace odstartuje turnaj na jihu Čech utkáním proti jednomu z účastníků letošních Olympijských her v Riu de Janeiru - mužstvu Egypta. Zápas startuje již v 16 hodin. "Proti Egyptu to nebude vůbec jednoduché, je to první zápas, který je vždy dosti důležitý. Uvidíme, jak se s tím všichni vypořádáme, nemáme v přípravě se soupeři nic odehráno, absolvovali jsme alespoň čtyři duely proti sobě, i tak chceme uspět a vyhrát co nejvíce zápasů," řekl na tiskové konferenci hlavní trenér českého reprezentačního výběru Miguel Falasca. 

Českému týmu by měla pomoci, kromě domácího obecenstva, i pozitivní atmosféra, která v týmu vládne. "Cítíme se všichni velmi dobře, v mužstvu vládne pohoda i nažhavenost na jednotlivá utkání. Všichni se těšíme na pátek, věřím, že uspějeme," přiblížil atmosféru v českém týmu kapitán Aleš Holubec. Češi mají za sebou zhruba pětitýdenní přípravu, a zvláště úvodní týdny byly velmi náročné. "Musím říci, že hlavně prvních 14 dnů bylo opravdu fyzicky náročných, hodně jsme pracovali zejména na kondici. Poslední dva týdny pak byly věnovány doladění jednotlivých herních prvků. Uvidíme na hřišti, jak máme herně i fyzicky natrénováno," dodal Holubec. 

Parta kolem španělského trenéra Falasci jde do Světové ligy bez jediného odehraného oficiálního přípravného zápasu. To bylo způsobeno zejména zdravotními komplikacemi, které české mužstvo postihlo zhruba před měsícem. "Bohužel se stalo to, co se stalo, příprava byla naplánována velmi dobře. Hold se odehrály věci, které člověk zkrátka ovlivnit nemůže. Herní rozehranost zřejmě bude týmu trochu chybět, to je jasné, ale hráče jsem několikrát na vlastní oči viděl a musím říci, že z nich cítím velký zájem a odhodlání nejen zde v Českých Budějovicích uspět. Věřím týmu, že tuto snahu přetaví ve výsledky," sdělil na tiskové konferenci šéf seniorských reprezentačních mužstev Jakub Novotný. 

Alespoň malé pozitivum našlo na nekonfontaci se zahraničními soupeři během přípravy zkušené české libero Martin Kryštof: "Odehráli jsme čtyři přípravná utkání jen proti sobě, soupeři nás zatím moc neviděli. Možná by to mohla být naše malá výhoda," dodal s úsměvem Kryštof.

První utkání startuje v českobudějovické Budvar aréně v pátek od 16-ti hodin, soupeřem českého mužstva bude tým z Egypta. Vstupenky jsou stále k dispozici na internetovém portálu Ticketpro (ZDE) za 130 korun na jeden hrací den nebo na pokladnách v den utkání za 150 Kč. Všechny zápasy s českou účastí budou přímým přenosem vysílány na internetovém portálu České televize www.ceskatelevize/ivysilani (ZDE) nebo na kanále Youtube (ZDE).

Přijďte podpořit české mužstvo přímo do Budvar arény, jistě to bude stát za to!

 

Autor: Mgr. Michal Mezera, foto: Ondřej Driml

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015