Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
11.7.2019

Vítězná vlna našich volejbalistů na LSU skončila, o medaili si nezahrají

Mužský univerzitní tým až dosud na 30. LSU 2019 šlapal jako dobře namazaný stroj, bohužel ve čtvrtfinále se zadrhnul a do bojů o medaile se nepodívá.

Ve čtvrtek v podvečer nás čekal čtvrtfinálový zápas s univerzitním výběrem Francie. Od rána jsme nabuzení, pozitivně se hecujeme, sumírujeme získané info o Francouzích, koukáme na jejich zápas s Kanadou a vymýšlíme, co na ně vybalíme za taktiku. Podle videa to z jejich strany vypadá na takový vyspělý volejbal s dobrými střeďáky a šikovným účkem. Stejně jako všechny zápasy play-off se i ten náš odehraje v hale PalaSele v Eboli, ve které jsme zatím nehráli a ani netrénovali. Je to taková obří rotunda s kapacitou 8000.

Česká republika – Francie 1:3 (22:25, 17:25, 16:24, 19:25)

Sestava ČR: Bartoš, Janků, Tibitanzl, Hladík, Kraffer, Jakubec, libero Kovařík. Střídali: Mikulenka, Šulc, Kupilík, Indra, Motyčka

Vyjádření trenéra Lubomíra Vašiny: „První porážka na turnaji přišla v nejhorší možnou chvíli. Naše vůle a odhodlání dnes nestačila na kvalitně připraveného a velmi dobře hrajícího soupeře. Až na třetí ubojovaný set jsme za stabilně hrajícími Francouzi zaostávali. Turnaj pro nás nekončí a i přes tuto porážku chceme vybojovat co nejlepší umístění za velmi silnou čtyřkou, která se v průběhu turnaje vyprofilovala.“

Zápas začínáme v sestavě Papi, Dejvák, Týba, Hlaďas, Krafy, Víťa a Kovárna. Se soupeřem se oťukáváme, trochu honíme příjem, ale Hlaďas skládá několik těžkých nahrávek. Poprvé nám soupeři odskakují na 6:9. Snažíme se solit servis na plný kule, protože po dobrém příjmu jsou Francouzi se svými střeďáky téměř stoprocentní. Za první set máme sedm zkažených podání, ale dál věříme své nastavené taktice a to, nepustit je lehkými servisy do hry.  Soupeř navyšuje náskok na pět bodů a drží si jej až do 19:24. Na podání jde Paťas, na síť se vrací Hlaďas a riskujeme hru bez nahrávače. 3x bráníme a Týba si vždy dobře vzpomíná, že musí nahrávat. Dokonce dráždí trenérovy nervy a vybízí Hlaďase zakázanou nahrávkou za hlavu, ten naštěstí boduje. Vzápětí „haluzí“ ukončují Francouzi první set vítězstvím 22:25.

Do dalšího setu vstupujeme bídně. Dostáváme dvě deky, následně třikrát chybujeme na útoku, dostáváme eso a prohráváme už 3:9. Do hry přichází Mára, stahujeme na rozdíl dvou bodů, ale hned vzápětí soupeř přidává tři bodíky a užívá si pohodlné pětibodové vedení. My se stále trochu trápíme na přihrávce a často musíme útočit po kůlech do srovnané obrany soupeře. Tam to mají naši útočníci těžké. Francouzi mají velmi dobře zorganizovanou jak obranu na síti, tak i v poli a často musíme po našem útoku zase rychle bránit. Po dvou obdržených esech od jejich univerzála to v téhle sadě zavání debaklem 12:21. My jen po třech bodech v řadě trochu upravujeme skóre na 17:25.

Třetí set začíná Hlaďas s Dejvákem na smeči a Paťas na účku. Dirigent Papi začíná odvážněji kombinovat se střeďáky, což přináší ovoce. Dejvák dává deku a hned přidává eso. Hlaďas na jedny ruce nechutně sundává účko soupeře a vedeme 12:9. Celý set si držíme jedno nebo dvoubodový odstup a jistota Francouzů z prvních dvou setů je fuč. Přestávají hrát středem a mastí to po kůlech, což se nám daleko líp brání. Týba nám útokem zajišťuje první setbol. Na podání jde naše servírující mašina Dejvák, soupeř si uvědomuje přicházející nebezpečí a snaží se ho rozhodit timem. Už při něm Dejvák hlásí, že do toho bude smažit a taky že jo. Francouzi hůř přihrávají, na kůlu dáváme deku a už zvedáme ruce, ale jejich nahrávač to téměř z palubovky vybírá a zadarmo nám to vracejí. Paťas zkušeně o hlavu vytlouká blok a vyhráváme 26:24.

Ve čtvrtém setu párkrát pouštíme soupeře do maximálně dvoubodového vedení, které se nám hned daří mazat. Pokračujeme v dobrém výkonu až do stavu 14:14, kdy nás opouští volejbalové štěstíčko, se kterým jsme vyhráli třetí set. Ztrácíme 15:19. Ze všech sil to do nich bušíme, ale zvrátit výsledek již nezvládáme. Prohráváme poslední set 19:25 a celý zápas 1:3.

Kdyby se nám v tom čtvrtém setu podařilo na pár bodíků uskočit, možná by to vypadalo ještě jinak, ale na to se nehraje a dnes vyhrál lepší tým. Francouzi to tady mají poskládané z hráčů jejich a italské nejvyšší soutěže a na ně naše bojovnost bohužel nestačila. Do nejlepší čtyřky turnaje se s nimi probojovali ještě Poláci, Rusové a Italové. Nás v pátek od 14:30 čeká zápas s Portugalskem, který rozhodne o tom, zda budeme v sobotu bojovat o 5. nebo 7. místo.

Autor: Filip Kupilík

2019 CEV ME U17 Sofie (BUL)

Česká republika – Itálie 2:3 (25:20, 23:25, 25:23, 20:25, 12:15)

Řecko – Česká republika 1:3 (25:18, 18:25, 15:25, 20:25)

Přípravná utkání RD 99/00 chlapců před MS U21

Česká republika – Brazílie 1:3 (25:20, 19:25, 22:25, 23:25) - dodatečný zkrácený set 15:12, Česká republika – Brazílie 1:3 (25:23, 19:25, 11:25,...

Česká republika – Rusko 3:1 (19:25, 25:20, 25:20, 27:25)

Letní světová univerziáda 2019 - Neapol (ITA)

muži o 5. místo: Česká republika – Japonsko 0:3 (19:25, 18:25, 22:25)

FIVB 5* Gstaad (SUI) 2019

muži: Brouwer / Meeuwsen (NED) -  Perušič / Schweiner 2:1 (21:14, 23:25, 22:20), Pedlow / Schachter (CAN) – Perušič / Schweiner 1:2 (26:24, 16:21,...