7.7.2019

České volejbalistky vybojovaly na 30. LSU postup do čtvrtfinále

Po jedné tie-breakové výhře a prohře byl náš univerzitní tým žen po dvou hracích dnech LSU na třetím místě skupiny C a stále tak bojoval o postup do čtvrtfinále. V duelu s Argentinou nás čekal jiný volejbal než včerejší s Tchaj-Pejí. Tým Argentiny je postaven spíše na individuálních výkonech a opírá se o sílu diagonální hráčky Piccolo. V prvním bojovném a oboustranně nervózním setu jsme vybojovali těžkou koncovku. V druhém setu jsme nedokázali několikabodové vedení dotáhnout do vítězného konce a set jsme ztratili. Utkání se zlomilo ve třetím setu, kdy jsme velkou bojovností strhli vedení na naši stranu. V závěrečném setu jsme potvrdili dobrý výkon a Argentinu dostali od začátku pod tlak a došli si pro vítězství 3:1.

Poslední hrací den ve skupinách přinesl boj o postup do čtvrtfinále. Na dálku jsme bojovali o postup s Tchaj-Pejí a Maďarskem, v případě nepříznivého výsledku jsme naopak mohli ve skupině skončit i poslední.

Česká republika – Argentina 3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:12)

Základní sestava ČR: Nečasová, Nová, Svobodová, Šimáňová, Boušková, Pospíšilová, libero Slavíková. Střídala: Kvapilová

Statistika zde

Hodnocení trenéra Luboše Bednáře: Pro nás ultimativní zápas, pro Argentinky bonusový, vyrovnali jsme se s únavou fyzickou i psychickou po dvou pětisetových bitvách a zdobila nás týmovost a vypomáhání si v těžkých situacích. Pochvala za odvahu, houževnatost a soudržnost v těžkých situacích všech tří úvodních zápasů našim hráčkám!!!“

Do utkání hraného od 12 hodin jsme vstoupili velmi dobře a vytvořili jsme si několikabodové vedení. Soupeřky však dokázaly náskok stáhnout, dokonce jsme i prohrávali. Do koncovky jsme vstupovali za vyrovnaného stavu, ale naší důsledností a odvahou se nám podařilo vyhrát první set 25:23.

Druhý set měl velmi podobný průběh, bohužel z vedení 11:8 jsme rychle prohrávali 12:15. Opět jsme nesložili zbraně a dokonce jsme vedli 21:20, ale nedůrazem na útoku a několika nepřesnostmi jsme dobře hrajícímu soupeři umožnili vyrovnat na 1:1 (22:25).

Opravdová bitva se rozhořela ve třetím setu. Obě dvě družstva bojovala na obraně i na útoku, k vidění bylo několik velmi dlouhých výměn (v té nejdelší míč přelétl síť 21 x). Díky velké touze po vítězství a nesmírné bojovnosti jsme set doslova vybojovali.

Do čtvrtého setu jsme vstoupili odhodláni zvítězit, naopak na Argentinkách se podepsala prohraná koncovka a únava. Dařilo se nám ubránit jak smečařky, tak i do té doby úspěšnou diagonální hráčku Piccolo. Výborným kolektivním výkonem jsme si došli pro cenné vítězství v poměru 3:1.

Díky vítězství Maďarek nad Tchaj-Pejí jsme se dvěma výhrami a jednou porážkou v tie-breaku umístili na druhém místě ve skupině C a postoupili do dalších bojů. Po dlouhé době se tak český dívčí tým dostal na velkém turnaji opět do čtvrtfinále. Děkujeme hráčkám za předvedené výkony a po zítřejším volném dni se budeme těšit na boj s vítězem skupiny A, Ruskem.