23.9.2017

Postup ze skupiny na 2017 CEV ME ženy je na dosah. Porážíme Belgii 3:1!!!

Česká reprezentace chtěla oplatit Belgii těsnou porážku z nedávné kvalifikace MS 2018. Výhra by nám s velkou pravděpodobností zajistila postup ze skupiny do play-off. A přání trenéra a celého týmu se stalo skutečností!!! V zápase o postup či nepostup  porážíme Belgii 3:1.

Obě družstva vstoupila do utkání svědomitě, uvědomující si důležitost tohoto zápasu. V úvodu prvního setu to byla přetahovaná o každý bod. Pak však nastalo trápení našeho týmu ve všech herních činnostech. Obraz naší hry se sice střídáním zlepšil, ale na téměř bezchybné Belgičanky v závěru setu nestačil.

Úvod druhého setu byl opět vyrovnaný. Naše herní zlepšení, zejména při obraně v poli, znamenalo vedení v polovině setu. Když jsme se dostávaly do varu, náš výkon byl přibržděn častým používáním challenge. Spíše se prozkoumávalo než hrálo. To prospělo Belgičankám. K vidění byly dlouhé výměny s dobrou obranou v poli na obou stranách, v útoku však byl lepší soupeř. Belgie se ujala dvoubodového vedení. Náš výkon je jak „na houpačce“ – opět se zvedá a čeká nás vyrovnaná koncovka setu. Naším úspěšným blokem a následným esem končí druhý set.

Začátek třetího setu se nám vůbec nevydařil. Nedaří se nic, a tak Belgičanky odskakují do několikabodového vedení. Když už se zdá, že soupeřky v tomto setu míří k pohodlné výhře, nastává zřejmě obrat celého zápasu. Na servis přichází Kossányiová a několika body přímo  z podání „nastartuje“ celé družstvo. Najednou vidíme zlepšení v útoku, v obraně, na bloku, na servisu. Belgičanky začínají chybovat, čeká nás opět dramatická koncovka setu. Skóre se přelévá z jedné strany na druhou. Bojujeme jako lvice, proměňujeme 4. setbol a ujímáme se vedení v zápase.

Získané sebevědomí z koncovky třetí setu si přinášíme i do setu čtvrtého. Přidáváme bojovnost, pestřejší hru, důraznější servis a dostáváme Belgii pod tlak. Získaný náskok z úvodu setu navyšujeme. V průběhu tohoto setu jsme lepším týmem a zaslouženě vítězíme.

ME 2017 – skupina D – 2. zápas

Česká republika – Belgie 3:1 (19:25, 25:23, 28:26, 25:19)

Sestava ČR: Strušková, Vincourová, Kossányiová, Purchartová, Kocmanová-Havlíčková, Havelková, libero Dostálová, střídaly: Mlejnková, Toufarová, Válková, Kohoutová, Nachmilnerová, libero Vaňková, trenér: Zdeněk Pommer ml.

Statistika ZDE

Ohlasy po utkání

Zdeněk Pommer ml., trenér: Vydřeli jsme si to hlavně tím, že jsme soupeřky od druhého setu daleko víc zatlačili podáním. Nabádal jsem hráčky, aby nevzdávaly žádný stav, přisolily servis a Belgičankám braly síly. Věděl jsem, že rozhodne, kdo bude lépe naladěn a nám k tomu pomohlo, že v koncovkách druhého a třetí setu byly holky šťastnější. I proto, že dokázaly hrát agresivněji.

Aneta Kocmanová-Havlíčková, kapitánka: Věděly jsme, že bude moc těžké obstát, ale byla by hloupost předem sklopit hlavu Sice s námi nikdo moc nepočítal, že vylezeme ze skupiny, ale my jsme tady přece od toho, abychom se o postupové místo popraly. Během utkání jsme se neustále utvrzovaly, že to není nereálné. Bylo důležité zůstat v dobrém naladění a zvládnout to hlavou.

Helena Havelková: My jsme věděly, že Belgie bude klíčový zápas a jsem hrozně ráda za třetí set, kdy jsme to nevzdaly. Kossányiová tam začala výborně podávat a nahodila nás všechny a my jsme se k ní přidaly. Myslím si, že to byl takový zlomový bod a že to byl klíčový moment.

Veronika Dostálová: Věděly jsme, že to bude klíčový zápas. Ukázalo se, že jsme silný tým a když jsme hrály společně, tak jsme dokázaly Belgii dotáhnout a vyhrát. Jsme rády, že nám to vyšlo.

Autor: Jiří Carba, foto CEV

Krátké zprávyArchiv
Zápas KP Brno - Olymp Praha zrušen

Dnešní utkání je kvůli počasí a dopravním komplikacím zrušeno, bude odehráno v náhradním termínu.

 
2018 CEV European Masters - Pelhřimov

finále: Kolocová / Kvapilová – Graudina / Kravcenoka (LAT) 2:0 (21:8, 23:21),  Kolocová / Kvapilová – Lahti / Parkiinen (FIN) 2:0 (21:16, 21:14)

 
2018 CEV European Masters - Pelhřimov

Plavins / Tocs (LAT) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:16, 23:21), Hermannová / Sluková – Kolocová / Kvapilová 1:2 (21:15, 18:21, 9:15), Kolosinska /...

 
2018 CEV European Masters - Pelhřimov

Hermannová/Sluková – Ittlinger/Behrens (GER) 2:1 (9:21, 21:16, 15:9), Perušič/Schweiner – Beeler/Krattiger (SUI) 2:0 (21:19,...

 
Český pohár 2017/18 muži - 4. kolo

SK Volejbal Ústí nad Labem – Kladno volejbal cz 1:3 (20:25, 18:25, 25:23, 20:25), VK Euro Sitex Příbram – VK Dukla Liberec 1:3 (22:25, 25:23, 21:25,...

 
2018 CEV European Masters - Pelhřimov - kvalifikace

Schützenhöfer / Plesiutschnig (AUT) – Maixnerová / Štochlová 2:0 (21:13, 21:11), Plavins / Tocs (LAT) - Weiss / Tichý 2:0 (21:15, 21:11)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015