Reprezentační družstvo žen se vydalo vstříc úvodnímu turnaji kvalifikace na ME 2021. V lotyšském Daugavpilsu se naše volejbalistky v rámci skupiny F postupně střetnou s domácím Lotyšskem, Bosnou a Hercegovinou a první kvalifikační turnaj zakončí zápasem se Slovinskem.
Od začátku dubna se naše reprezentace připravovala na ostrý start do sezóny „v prostějovské bublině“. „Jsem velmi spokojen se všemi hráčkami, které se zúčastnily měsíční přípravy,“ pochválil všechny své svěřenkyně trenér Giannis Athanasopoulos. Na kvalifikační zápasy pak vybral čtrnáctičlenný hráčský kádr, ve kterém se snoubí zkušenost s mládím. „Všichni se soustředíme na náš hlavní cíl a tím je vrátit Českou republiku na mistrovství Evropy,“ má jasno před začátkem kvalifikačních bojů.
Jehlářová Magdaléna | blokařka |
Purchartová Barbora | blokařka |
Šimaňová Pavlína | blokařka |
Trnková Veronika | blokařka |
Dostálová Veronika | libero |
Chevalierová Adéla | libero |
Bajusz Simona | nahrávačka |
Valková Kateřina | nahrávačka |
Hodanová Eva | smečařka |
Kossányiová Andrea | smečařka |
Mlejnková Michaela | smečařka |
Nová Lucie | smečařka |
Svobodová Eva | smečařka |
Orvošová Gabriela | univerzálka |
Athanasopoulos Giannis | hlavní trenér |
Brečka Jakub | asistent trenéra |
Zarczynski Mateusz | asistent trenéra |
Filipecki Lukasz | kondiční trenér |
Šimonek Adam | statistik |
Douda Jindřich | masér |
Horáková Lenka | fyzioterapeutka |
Bartovičová Radka | lékařka |
Javůrek Miloslav | týmový manažer |
čtvrtek 6. května
pátek 7. května
sobota 8. května
Autor: Jiří Carba
Raupelyte / Paulikiene (LTU) – Hermannová / Štochlová 2:0
finále: Oliva / Kurka – Buytrago / Varga (PHI) 2:1 (16:21, 21:16, 15:13) semifinále: Mermer / Sacit (TUR) – Oliva / Kurka 0:2 (20:22, 17:21)
muži: SKV Ústí nad Labem – TJ Sokol Dobřichovice 1:3 (25:21, 5:25, 24:26, 21:25) stav série 0:1 ženy: TJ Sokol Šternberk – VK Madeta České...
chlapci – Đakovica (KOS): Česko – Kosovo 3:0 (25:11, 25:17, 25:16) dívky - Vrnjačka Banja (SRB): Severní Makedonie – Česko 0:3 (16:25, 16:25,...
Challenge – Guadalajara (MEX): Kotnik / Lovsin (SLO) – Hermannová / Štochlová 2:1 (10:21, 21:16, 15:12) Futures – Nuvali(PHI): Liepa /...
Challenge – Guadalajara (MEX): Liliana / Paula (ESP) – Hermannová / Štochlová 2:1 (9:21, 21:13, 15:6) Futures - Nuvali (PHI): Gottsu / Shoji...