Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
12.8.2021

Sérii přípravných zápasů před ME zakončily české volejbalistky remízou

Poslední herní prověrkou naší ženské reprezentace před evropským šampionátem bylo druhé utkání v Kuřimi s výběrem Slovenska. Po včerejší výhře našeho týmu skončilo dnešní měření sil remízou 2:2.

Česká republika - Slovensko 2:2 (25:21, 25:21, 15:25, 16:25)

Rozhodčí: Kovář V., Horký P.

Počet diváků: 50

Česká republika: Kossányiová, Trnková, Orvošová, Mlejnková, Šimáňová, Valková, libera Dostálová, Chevalierová. Střídaly: Hodanová, Svobodová, Purchartová, Kojdová, Bajusz, Koulisiani

Slovensko: Pencová, Koseková, Palgutová, Abrhámová, Krišková, Radosová, libera Špánková, Jančová. Střídaly: Smiešková, Hrušecká, Fričová, Kohútová, Šunderlíková, Žernovič

Andrea Kossányiová (kapitánka): „Dnes Slovenky podaly lepší výkon než včera, naopak nám se tolik nedařilo. Dva sety to byl pro diváky pohledný volejbal, potom už se mi zdálo, že se na nás projevuje únava.

Kateřina Valková (nahrávačka): „Slovenky zlepšily servis a obranu, my jsme dnes procházely zápasem trochu ve vlnách. Jsem ráda, že jsme zvládly první dvě koncovky, potom nás Slovenky začaly přehrávat svým důrazem. Těšíme se na mistrovství Evropy.“

Ioannis Athanasopoulos (trenér): „Byl to pro nás šestý zápas v osmi dnech, takže jsme trochu bojovali s únavou. V prvních dvou setech nás Slovenky dostaly pod tlak, ale my jsme tomu zvládli odolat. Poté jsme zamíchali se sestavou a opět nám zápas ukázal věci, které můžeme zlepšit.“

Vyrovnané skóre ze začátku zápasu převážila na českou stranu stabilně dobrá obrana na síti i v poli (7:4, 10:6). K na útoku rozdováděné Michaele Mlejnkové se blokem přidala také Veronika Trnková, což umožnilo Češkám ještě navýšit své vedení (23:17). I přes lehké zaváhání s posledním bodem putoval první set na českou stranu (25:21).

Skákaný slovenský servis dělal ze začátku druhého setu problémy českým přihrávačkám (5:7). Poté se vedení v setu přelévalo z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů nebyl schopen vybudovat si více jak jednobodový náskok (9:9, 11:11). Poté opět zaúřadovaly české blokařky Šimáňová s Trnkovou (14:12). K Mlejnkové se přidaly také Hodanová s Orvošovou a Češky jely na vlně pětibodového vedení (19:15). Získaný náskok si již české reprezentantky pohlídaly a ujaly se vedení 2:0 na sety (25:21).

Přestože třetí set otevřela Gabriela Orvošová dvěma úspěšnými útoky, kterým se stejným počtem zářezů na pažbě sekundovala Mlejnková, tak Slovenky jejich kvalitní obrana podpořená důrazným útokem dostala do vedení (7:11). Když k tomu soupeřky přidaly i kvalitní servis, bylo o osudu třetího dějství rozhodnuto (9:14, 11:18, 15:25).

Ve čtvrté sadě se do sebe pustily prostřídané sestavy na obou stranách. Trochu lepší začátek měly opět Slovenky (3:5, 5:7). Češkám se stále nedařilo ubrzdit rozjetý slovenský vlak v útoku (7:13) a nepomohl bohužel ani timeout kouče Athanasopoulose (11:19). I přes veškerou snahu všech hráček se již nepodařilo zvrátit průběh setu a Slovenky tak srovnaly na 2:2 (16:25), což pravděpodobně překvapilo všechny diváky v hale, neboť i to, že volejbalový zápas skončí remízou, se může v přátelském utkání stát.

Česká ženská reprezentace má za sebou poslední herní prověrku před mistrovstvím Evropy, na které odlétá již v úterý 17. srpna. V prvním zápase na šampionátu se české reprezentantky představí ve čtvrtek 19. srpna od 16:30 českého času proti výběru Španělska a půjde o reprízu souboje o 3. místo letošní Golden European League.

Autor: Adam Šimonek

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...