8.7.2017

Skvělý vstup do WGP! Češky porazily na úvod v Peru tým Kolumbie!

Náš tým vstoupil do zápasu dobře a do obou oddechových časů jsme šli za našeho vedení (8:7, 16:14). Celý set se oba týmy přetahovaly o každý bod a ani jeden z družstev nedokázal odskočit o více než tři body. Nakonec se to ale našim holkám podařilo, a to i přes náš horší příjem, a set jsme doslova vybojovat 25:23. Druhý set jsme nezačali vůbec dobře na příjmu a do první oddechového času jsme šli za stavu 2:8. Za stavu 12:17 pro tým Kolumbie to s naším družstvem nevypadalo růžově. Holky dokázaly ale stav srovnat a při skóre 21:20 v náš prospěch si trenér hostujícího mužstva musel vzít první oddechový čas. Opět holky předvedly, že nic nevzdají a dokážou se za nepříznivého stavu semknout a hrát jako tým. Třetí set jsme začali dobře a dostali se rychle do vedení.  Po pár chybách na příjmu jsme dovolili soupeři srovnat. Další průběh setu už patřil našemu týmu, který zaslouženě set ovládl. Vítězíme 3:0 a vstupujeme do WGP na výbornou!

WGP - Peru - 1.zápas:

Česká republika – Kolumbie 3:0 (25:23,25:21, 25:20)

ČR: Vincourová, Mlejnková, Nachmilnerová, Kojdová, Toufarová, Strušková, libero: Dostálová. Střídaly: Bednářová, Kopáčová, Smutná, Vaňková

Kolumbie: Giselle, Dayana, Margarita, Melissa, Yeisy, Veronica, libero: Juliana.

Statistika: ZDE

Karolína Bednářová (kapitánka České republiky): „Je to začátek, dlouho jsme se hledaly, ale to se dalo očekávat, že ten start nebude žádný raketový. Můžeme být rády, že jsme se od koncovky 1. setu dostaly do hry a byly jsme schopny ho otočit. Od druhého a třetího setu to byl od nás výkon na který jsme zvyklý. Nyní se musíme soustředit, jak nezopakovat start z prvního setu v dalších zápasech. Kolumbie zahrála dobře a jsem ráda, že jsme potvrdily roli favorita. Pro nás důležitý začátek.

Zdeněk Pommer (trenér České republiky): „Důležitý výsledek z pohledu prvního zápasu, jsem rád, že jsme zvládli 2. set, který jsme se dostali pod tlak, kde Kolumbie hrála výborně. Přesto jsme ho dotáhli a v koncovce jsme byli šťastnějším týmem. Do příštích zápasů se musíme zlepšit na příjmu. Jsme rádi, že po tak náročné cestě, kterou jsme zažili, jsme se dokázali na zápas takto připravit. Jsou tu výborní fanoušci, kteří nám připravili parádní kulisu.

Autoři: Jakub Salon a Michal Mezera