5.7.2019

V prvním hracím dni LSU bojovný výkon Češek na výhru nestačil

Po pěti dnech v Itálii vstoupil náš akademický výběr žen do svého turnaje. Ve skupině C se od 14:30 utkal s reprezentačním výběrem Maďarska. Ve velmi bojovném utkání, které nabídlo divákům napínavou podívanou, získal náš tým sice první set, ale po většinu utkání však byl bodově pod Maďarskem. Velkou urputností a odhodláním se nám podařilo vrátit se ve třetím i čtvrtém setu již za téměř beznadějného stavu do hry. Jednu koncovku náš tým prohrál, jednu vyhrál. Tie-break však Maďarky zvládly lépe a téměř po dvou a půl hodinách se nakonec radovaly z vítězství.

První herní den pro nás začal až pozdější snídaní. Po náročném programu v předchozích dnech a vzhledem k velkým cestovním vzdálenostem jsme zrušili dopolední volejbalový trénink, místo kterého jsme absolvovali krátké rozcvičení s lehkou dynamickou posilovnou a protažením. Po lehkém obědu jsme se vydali k našemu zápasu. V zápase, který předcházel našemu, porazila Tchaj-Pej Argentinu 3:1.

Česká republika – Maďarsko 2:3 (25:14, 19:25, 28:30, 26:24, 7:15)

Základní sestava ČR: Nečasová, Diatková, Nová, Šimáňová, Pospíšilová, Svobodová, libero Slavíková. Střídaly: Boušková, Pešková

Statistika ZDE

Hodnocení hlavního trenéra Luboše Bednáře: „Kvalitní výkon v prvním setu, nezvládli jsme vstup do druhého setu – 1:3 a 2:6. Cenné bylo to, že jsme se vrátili do průběhu třetího i čtvrtého setu a vynutili si pátý set.“

Popis utkání:

Při rozcvičce byla cítit bojovná nálada a tým výborně vstoupil do utkání. První set jsme po velmi dobrém výkonu vyhráli 25:14.

Přes dobrý vstup do druhého setu jsme však bohužel ztratili odvahu na útoku a Maďarky se rychle rozehrály. I když jsme velmi obětavě bojovali a bránili, tak soupeř byl důraznější na útoku a zvítězil výraznějším rozdílem 25:19.

Ve třetím setu byl soupeř opět o něco lepší a postupně kráčel za vítězstvím. Přesto, že jsme se prali o každý balón, tak naše družstvo tahalo stále za kratší konec. Tým však nesložil zbraně a za téměř beznadějného stavu 20:24 se dokázal vrátit do setu. Dokonce jsme si vytvořili i dva setboly, které však Maďarky razantními útoky odvrátily a tlakem nás donutily k několika nepřesnostem, které pak záhy potrestaly a třetí set doslova urvaly pro sebe (28:30).

I čtvrtý set se vyvíjel lépe pro Maďarky, znovu se nám však v závěru podařilo dotáhnout pětibodovou ztrátu a zatlačit na soupeře. Koncovku čtvrtého setu jsme nakonec vybojovali my (26:24).

O utkání tak musela rozhodnout zkrácená hra. A znovu se bojovalo o každý balón, prohrávali jsme ještě 6:7, pak jsme se znovu začali trápit na útoku a bohužel i s přihrávkou a Maďarky se dostaly do rozhodujícího vedení 13:6 a nakonec zvítězily 15:7.

Dnes jsme podali houževnatý a bojovný výkon. Bohužel jsme se v některých fázích utkání nedokázali prosadit na útoku, především po horší přihrávce a bodovém míči. Maďarky byly odvážnější na útoku a díky tomu dnes zvítězily. Hráčky chválíme za předvedený týmový výkon, bojovnost v obranné fázi a vůli po vítězství i ve chvílích, kdy výrazně prohrávaly a i ve chvílích, kdy se jim herně nebo individuálně nedařilo.

V zítřejším zápase změříme síly s asijským reprezentačním družstvem Tchaj- Pej, které se prezentuje rychlou a kombinační hrou a socioherní stabilitou. Naše šance  na úspěch povedou přes zvládnutí ve hře po příjmu přes důrazný útok, který neumožní soupeřkám hrát do protiútoku a současně kvalitním servisem tlačit soupeřky ve hře po příjmu do útoků po nahrávce z pole proti naší kompaktní obraně.

 

Autoři: Ondřej Foltýn, Luboš Bednář

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

 
2019 CEV ME muži

osmifinále: Srbsko – Česká republika 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018