25.2.2024

Až Odolena Voda ukončila spanilou jízdu Hradce Králové Chance Českým pohárem

V druhém semifinálovém zápase Chance Českého poháru mužů 2023/24 v Táboře nastoupily proti sobě týmy AERO Odolena Voda a TJ Slavia Hradec Králové. Odolena Voda byla sice favoritem, ale Hradec v předchozích zápasech dokázal, že prvoligový tým dokáže překvapit a poradit si i s extraligovými celky. Bohužel i přes velkou bojovnost to tentokrát Hradci nestačilo a do finále postoupila bez ztráty setu Odolena Voda, která tak v souboji o cennou trofej vyzve překvapivého vítěze z prvního semifinále Black Volley Beskydy. Pondělní finále začíná v 18 hodin a můžete ho sledovat v přímém přenosu na programu ČT sport.

AERO Odolena Voda – TJ Slavia Hradec Králové 3:0 (25:17, 25:15, 30:28)

Rozhodčí: Rychlík D., Spáčil L.

Počet diváků: 775

Odolena Voda: Svoboda, Osoria, Kern, Chevalier, Carabali, Srb, libera Hadrava, Ježek. Střídal: Jachnicki

Hradec Králové: Holčík, Kraffer, Hovorka, Wagner, Drozen, Holubec, Holčík, libera Tláskal, Dohnal. Střídali: Štokr, Nejman, Kotyza, Petiška

Statistika ZDE

Jan Svoboda (smečař AERO Odolena Voda): Vládne jednoznačně spokojenost. Zvládli jsme to, nebylo to vůbec lehké, protože jsme byli velký favoriti. Tyhle pozice nemáme rádi, myslím si, že to ani neumíme. Dokázali jsme to týmovou bojovností. Strašně se mi líbilo, že jsme nebyli žádní profesoři, ale vlítli jsme do toho od začátku. Chci velmi poděkovat divákům, protože byli skvělí a gratulace do Hradce, že se dostali až sem.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Moc se těšíme z výhry. Věděli jsme, že musíme zahrát koncentrovaně a trpělivě a myslím si, že to se podařilo. V třetím setu už ta koncentrace trochu chyběla, ale dobře jsme to dovezli do konce a nemuseli jsme hrát čtvrtý set. Moc se těšíme, ale víme, že nás ještě čeká práce zítra. Gratulujeme Hradci, který hrál výborně a je zaslouženě ve Final Four. “

Aleš Holubec (blokař TJ Slavia Hradec Králové): „Tak samozřejmě teď je tam hořkost, protože jsme všichni cítili, že kdybychom předvedli výkon, jaký jsme předvedli ty tři předchozí zápasy, tak určitě byla šance i s tou Odolkou minimálně hrát vyrovnanější partii ty dva sety. Na druhou stranu bych chtěl celému hradeckému volejbalu poděkovat, protože ta cesta byla nádherná. Vyšly nám tři zápasy proti extraligovým týmům. To, že to jednou nevyšlo, tak holt se to takhle sešlo. Za mě velký díky klukům. Jsem rad, že jsem se zase ještě dostal k velkému volejbalu a potkal jsem známé tváře, které člověk potkával během kariéry.“

Jan Kulhánek (trenér TJ Slavia Hradec Králové): „Prohra nás strašně mrzí. Zároveň si vážíme toho, že jsme do Final Four postoupili. Strašná škoda třetího setu. Bylo vidět, že nám tyhle těžké zápasy chybí. Trvalo nám dva sety, než jsme se dokázali na tu úroveň, hlavně jejich servisu, adaptovat. Strašná škoda koncovky třetího setu, mohli jsme ten zápas ještě zdramatizovat. Ale jsem na celý tým pyšný. Hráčům děkuju za celé vystoupení v letošním Českém poháru.“

Oba týmy vstoupily do prvního setu výborným výkonem v poli i na útoku a stav je od začátku vyrovnaný. Smečař Svoboda svým útokem dostává Aero do vedení. Odolena Voda si v první polovině setu vytvořila tříbodový náskok 11:8. Svoboda znovu přispívá body svému týmu, tentokrát dává dvě esa v řadě a Aero odskakuje na 14:9, na což reaguje trenér Hradce time outem. Do druhé poloviny setu si Odolena Voda stále drží náskok a za stavu 19:12 si Hradec bere svůj druhý time out. Dochází ke střídání na pozici smečaře u hradeckého celku. Koncovka vypadá pro Odolku na klidnou, jelikož má sedmibodový náskok, 21:13. Hradec Králové pouští na hřiště volejbalovou legendu Jana Štokra. Odolena Voda má devět setbolů. Hradec Králové ještě snižuje rozdíl o dva body a Aero si bere oddechový čas. První set je ukončen chybou na podání hradeckého týmu a Odolena Voda se ujímá vedení 1:0. Je nutno podotknout, že atmosféra v hale je neuvěřitelná. Kotle obou týmů se překonávají.

Do druhého setu Hradec Králové nechává v základní sestavě na pozici univerzála Jana Štokra. Hradec jde do vedení 2:0, ale Aero srovnává a body se přelévají ze strany na stranu. Po esu Aleše Holubce se Hradec dostává opět do vedení 9:7. Stav je opět vyrovnaný a jako v prvním setu se prosazuje dvěma esy v řadě smečař Aera Svoboda. Odolena Voda získává pětibodový náskok a Hradec si za stavu 17:12 bere oddechový čas. Ten moc nepomohl, jelikož po time outu si připisuje bod Odolka a dochází k nevynucené chybě ze strany Hradce. Odolena Voda tak do koncovky jde s výrazným bodovým vedením, 21:14. Hradec Králové se na to snaží reagovat výměnou svých hráčů. Odolka se ale nenechá rozhodit, dál hraje svou hru a set končí desetibodovým rozdílem.

Třetí set započal ve stejné sestavě jako v setu předchozím. Odolena Voda pokračuje ve své dominanci a jde do vedení 2:0: Jan Štokr na to reaguje svým útokem do ostré diagonály a připisuje svému týmu první bod. Následně jde Odolena Voda do vedení 6:3. Hradec se snaží znovu změnit hru výměnou hráčů. Aero se dopouští chyb a po bloku Hradce je vyrovnáno, 10:10. Hraje se vyrovnaný volejbal, avšak Odolena Voda si své vedení začíná hlídat a dostává se blíže k vítězství za stavu 19:15, což vede k využití druhého oddechového času Hradce. Time out byl úspěšný, jelikož hradecký tým snižuje na 19:17. Odolena Voda na to reaguje výměnou libera. Aero si za vedení 21:19 bere první time out, po něm ale Slavia boduje přímým bodem z podání. Je dána i první žlutá karta Odolce za zdržování. Hradec Králové ale nenechává tento set Odoleně Vodě jen tak. Koncovka třetího setu je nevyrovnanější částí celého zápasu, jelikož od stavu 22:22 se týmy rvou o každý bod až do stavu 28:28. V závěru dochází k nevynuceným chybám hradeckého týmu a Aero Odolena Voda si připisuje svůj třetí vítězný set. MVP byl vyhlášen Jan Svoboda.

Autor: Simona Pavelková