21.11.2018

Čtvrteční zápasy o postup do čtvrtfinále ČP mužů 2018/2019

Tři odvetná utkání 3. kola Českého poháru mužů 2018/19 jsou na programu ve čtvrtek a rozhodnou o prvních čtvrtfinalistech.

Horkým favoritem na postup je Ústí nad Labem, které v prvním vzájemném duelu porazilo Benátky nad Jizerou 3:0 a teď se navíc představí na své palubovce. „Do odvety jdeme z jasné pozice favorita s ambicí na potvrzení postupu do dalšího kola ČP. Víme, že Benátky nastupují v jiné sestavě v utkáních extraligy a v jiné v pohárových utkáních. Po jednoznačné výhře v Benátkách  nechceme ponechat nic náhodě, chceme  v utkání zvítězit a využít utkání jako přípravu  na znovuzískání herní pohody po prohraném utkání s Příbramí a před zápasem na Kladně. K postupu nám stačí jakákoli výhra, i prohra 2:3. V ostatních případech bude o postupu rozhodovat „zlatý set". Od trenéra neočekávám výrazné změny v sestavě, spíše  se budeme soustředit na kvalitu a jistotu hry a chceme se vyvarovat výpadků v naší hře, které nás provázejí v extraligových utkáních,“ shrnul generální manažer Mgr. Přikryl Miroslav.

Lepší výchozí pozici před odvetou mají také Kocouři z Příbrami, kteří se střetnou se pražskými Lvy. Jak nám prozradil trenér Lvů Tomáš Pomr, postup ještě není ztracen. „V Příbrami jsme prohráli 1:3, pohárová matematika hovoří jasně. Musíme vyhrát minimálně stejným rozdílem a zabojovat o postup ve zlatém setu. V prvním utkání se nám zranil Marek Šulc, který nyní začíná s tréninkem. Víme, že je v našich silách postoupit, ale k tomu potřebujeme vyhrát čtyři sety. Pečlivě se na utkání připravíme. Diváci budou mít vstup zdarma a věříme, že nás přijdou povzbudit.“

Poslední čtvrteční zápas se odehraje v Brně, kde domácí hráči budou bojovat o postup s Aerem. A nebudou to mít jednoduché, protože z prvního duelu si odvezli z Odoleny Vody prohru 0:3. Nutno však podotknout, že v posledních extraligových zápasech předvádí Brno s Ondřejem Boulou na nahrávce dobré výkony, na které když naváže, může o postupujícím rozhodovat „zlatý set“. K němu však vede pouze brněnská výhra 3:0 a 3:1, v případě výhry domácího celku 3:2 postupuje Odolena Voda, stejně jako při jakékoliv její výhře.

Autor: Jiří Carba