2.12.2018

Karlovarsko v Českém poháru napravilo zaváhání z posledního extraligového kola

První utkání Českého poháru 2018/19, které domácí Karlovarsko sehrává je rovnou ve čtvrtfinále díky minuloroční účasti ve finále tohoto poháru. Stejně jako včera domácí Karlovarsko nastoupilo proti Ostravě, která v předchozím kole porazila Zlín. Oprava včerejšího výkonu se povedla a Karlovarsko vyhrává 3:0.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava 3:0 (25:15, 25:16, 25:16)

Rozhodčí:  Fink T., Kořenek J., Poláček J. , Jusič A.

Počet diváků: 331

Domácí: Hudeček, Patočka, Rejlek, Vašina, O‘Dea, Van Haarlem, libero Pfeffer. Střídali: Džavoronok, Penrose

Hosté: Sedláček, Podlesný, Janků, Kotas, Dvořák, Menner, libero Sobczak. Střídali: David, Beal, Bauman, Vancl, Štefko

Ondřej Hudeček (kapitán ČEZ Karlovarsko): No super, že jsme dnes vyhráli, pro družstvo je to ponaučení, když člověk nehraje úplně agresivně s nasazením, pak dostane trest. Jsem moc rád, že jsme to dnes trochu odčinili.“

Jiří Novák (trenér ČEZ Karlovarsko): „Včerejší výsledek jsme si rozebrali a dnes jsme se přesvědčili, že bez agresivity se nedá hrát. Dnes výborný vstup do utkání, Ostravu jsme drželi celé utkání pod sebou. Děkuji moc divákům, že se přišli dnes podívat do haly a fandili nám.“

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Dnes byl soupeř jednoznačně lepší, měl nás nahrané, takže věděl, jak nás bránit. Potrápil nás servisem i na obraně. Včera jsme měli štěstí my, dnes soupeř. Gratuluji Karlovarsku.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Dnes nás nezdobilo to co včera. Včera jsme hráli agresivně, odvážně a byli jsme zažraní do volejbalu. Jak nejsme zažraní, tak nejsme odvážní a odrazí se to na výsledku.“

Po nepovedeném včerejším utkání v Extralize, domácí opět nastoupili proti stejnému soupeři z Ostravy. Český pohár se hraje systémem na dvě vítězství. Karlovarsko za celou svoji existenci bylo vždy v semifinále. Fanoušci věří, že i v letošním ročníku domácí družstvo dojde minimálně do semifinále.

Utkání začalo velkým náporem domácích, který musel hostující trenér Václavík zastavit prvním TO už za stavu 4:1 pro domácí. Domácí hrají velmi dobře v poli a středoví hráči se oproti včerejšku začali prosazovat. Hosté mírně srovnávají stav a tak domácí trenér Novák žádá TO za stavu 8:6 pro domácí. Po TO domácí přidávají na razanci a přidávají čtyři body v řadě a Ostrava žádá druhý TO. Dnešní Karlovarsko je jak vyměněné zatím. Rychle se přiblížila koncovka setu a domácí hráči nepolevují a set vyhrávají 25:15.

Druhý set začalo Karlovarsko velmi podobně jako v setu prvním. Za stavu 7:3 z pohledu domácích zastavuje hru hostující trenér Václavík TO. Domácí mají hlad po vítězství. Tři předchozí zápasy na psychice moc nepřidaly. Domácí tlačí na servisu a velmi dobře blokují. Hostům dělá problémy nejen tvrdý servis domácích, ale i tzv. plachta. Hra se domácím fanouškům líbí, i když si jich moc cestu do haly, díky počasí a nezvyklému času, nenašlo. Další TO hostů přichází za stavu 16:10. Celé družstvo dnes podává velmi solidní výkon. V samotné koncovce trenér Novák střídá nahrávače i univerzálního hráče.  Přichází Matyáš Džavoronok a Jalen Penrose. Ostrava koriguje stav dvěma body, ale samotný závěr patří domácím. Set končí za stavu 25:16 pro domácí.

Třetí set začali domácí opět skvěle. Avšak za stavu 8:5 pro domácí přichází nepříjemná série sedmi bodů pro hosty, kterou musí zastavit trenér Novák.  Následně přichází na podání kapitán Hudeček a přidává eso. Další bod přichází po „ ulívce“ Lukáše Vašiny a další bod opět Ondra Hudeček po esu. Trenér Václavík pro jistotu zastavuje hru TO (12:10 z pozice Karlovarska). Další bod Karlovarsko přidává po TO blokem. Kapitán Hudeček asi nechce hrát další set a tak přidává další bod servisem (eso). Další bod pro Karlovarsko po technické chybě Ostravy (dotek sítě). Trenér Václavík žádá druhý TO (15:10). Další tvrdý servis Hudečka a bod po bloku domácích. Konečně pro Ostravu je série bodů pro domácí přerušena vytlučeným blokem. Ostrava, ale kazí servis. Další bod přichází pro domácí, kdy nahrávka přichází ke kapitánu Hudečkovi. Další nepříjemný servis „ plachta“ ze strany domácích (Vojta Patočka). Trenér Václavík střídá nejúdernějšího hráče ze včera (David Janků). Hosté v koncovce míchají sestavou, ale není to nic platné. Karlovarsko dnes nechce prohrát a ani protahovat zápas. Tvrdý servis Filipa Rejlka končí po špatné přijmu na umpire rozhodčího ( 22:13 ). Domácí vítězí 25:16 po technické chybě Ostravy (servis aut).

Druhé utkání se bude hrát v lednu v Ostravě.

Autor: Tým Karlovarska