11.1.2024

Obhájkyně triumfu nebudou ve Final Four Chance Českého poháru chybět

Úvodní duel Králova Pole v roce 2024 byl pěkně ostrým startem. Svěřenkyně Erika Nezhody se v něm totiž utkaly doma se Šternberkem o postup do Final Four Chance Českého poháru – soutěže, kterou ovládly v předchozích dvou letech. V prvním setu si s hostujícím Sokolem KáPéčko bez problémů poradilo, a i když Šternberk utkání zdramatizoval výhrou v druhé sadě, na víc mu Královo Pole sáhnout nedovolilo. Brněnské vítězství 3:1 tak znamená, že bude Královo Pole bojovat v domácím poháru o medaile i letos.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:1 (25:14, 26:28, 25:22, 25:14)

Rozhodčí: Peloušek J., Ostranský T.

Počet diváků: 190

Domácí: Kuníková, Kormendyová, Matějková, Pavlíková, Hrušecká, Pelikánová, libera Prchalová, Šmardová. Střídaly: Chlupová, Jelínková

Hosté: Látalová, Weidenthalerová, Cohen, Přibylová, Kloda, Kořínková, libero Vyjídáková. Střídaly: Kurerova, Pavlovska

Statistika zde

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): „Škoda koncovky druhého setu, ale jinak jsme předvedly skvělý bojovný výkon a postup jsme si zasloužily. Jsme moc rády, že budeme v Českém poháru znovu bojovat o medaile.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Volejbalově jsme byli lepší, ale v zápase stál v některých pasážích proti nám měsíc pauzy i naše volejbalové mládí. Pokud ale hráčky dodržovaly taktické pokyny, bylo to v pořádku. Líbil se mi dnes výkon Terezy Hrušecké.”

Aneta Weidenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Věděly jsme, že zápas bude hodně těžký. Nejsme ještě sehrané a pořád se hledáme. Chtěly jsme hrát tak, jak umíme a zkusit to srdcem, někdy to šlo vidět, někdy bohužel ne. KP mělo dobrý servis a my mu gratulujeme k postupu.“

Miroslav Jehlář (trenér TJ Sokol Šternberk): „Je to teprve náš druhý zápas v této sestavě – po odchodu dvou hráček, které se vrátily zpět do Polska. Nejsme schopni v tuto chvíli agresivně zaútočit a nahradit je někým jiným. Stále měníme postavení a sehráváme se. Je to velký zásah do sestavy a bude trvat několik zápasů, než začneme opět normálně fungovat.“

Hostující Šternberk sice odstartoval první set vedením 1:5, Královo Pole ale srovnalo krok (8:8) a pak už mělo nad svými soupeřkami až do konce sady převahu. Ve střední pasáži tak Šternberk čelil náskoku Brna 16:12 a do konce setu už si poté na svoje konto dokázal připsat pouhé dva body (25:14).

Začátek dalšího dějství měl podobný průběh jako úvod první sady – vedení hostujících 2:5 a rychlé srovnání KáPéčka na 6:6. Oba týmy se pak až do koncovky tahaly o každý míč (11:11, 15:15, 18:18), v závěru se ale při servisu kapitánky Kateřiny Pelikánové podařilo jejímu týmu odskočit na 22:18. Po esu Kateřiny Kuníkové na 24:19 to vypadalo na jednoznačnou záležitost Brna, jenže Šternberk zbraně nesložil. Když se totiž na jeho servis postavila kapitánka Aneta Weidenthalerová, blýskla se dvěma přímými body z podání a z pěti brněnských setbolů začala postupně ukrajovat. Domácí tým se snažil bod urvat marně, a tak se sokolkám podařilo trpělivou hrou skóre otočit na svou stranu, 24:25. Setbol Šternberk sice nevyužil, druhý za stavu 26:27 už ale ano, a těsnou výhrou 26:28 tak srovnal stav setů na 1:1.

KP se však okamžitě zvedlo a do třetí sady vlétlo vedením 8:3. Za stavu 14:8 se hostující kouč snažil nápor Brna zbrzdit time outem, to ale připisovalo body dál a před koncovkou vedlo 19:10. Šternberk však stav ještě zkorigoval na 22:18 a oddechový čas si vzal pro změnu Erik Nezhoda. Po něm následovala série několika nevydařených servisů na obou stranách, KP si ale náskok už pohlídalo. Sadu na vítězných 25:22 zakončila Denisa Pavlíková.

Čtvrtý set odstartoval lépe Šternberk (1:4), Brno však srovnalo na 4:4 a pak se začalo soupeřkám vzdalovat. Po tvrdé smeči Kataríny Kormendyové vedly královopolské volejbalistky 10:5 a vzápětí navýšila esem na 11:5 Tereza Hrušecká. Za stavu 15:8 zastavil hostující trenér hru time outem, i po něm ale na hřišti dominovaly domácí hráčky. Do koncovky vstupovaly za stavu 20:12 a set vyhrály bez problémů poměrem 25:14.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal