31.10.2018

Olymp i v ČP vítězí nad Ostravou, Přerov další překvapení nedopustil

V úterý odstartovalo 3. kol ČP poháru žen 2018/19 dvěma zápasy. Jen tři dny po extraligovém duelu se opět potkala Ostrava s Olympem. Domácí volejbalistky měly Olympu co vracet, protože v sobotu prohrály bitvu až v tie-breaku. Utkání bylo jak přes kopírák a z výhry v tie-breaku se radoval zase Olymp. O další překvapení bojoval Sokol Dobřichovice v utkání s Přerovem. To však Zubřice nepřipustily a před domácí odvetou si připsaly výhru za tři body.

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 2:3 (23:25, 25:22, 25:19, 20:25, 10:15)

Rozhodčí: Peloušek J., Kovář V.

Počet diváků: 110

Domácí: Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libera Chevalierová, Červenková. Střídaly: Žolnerčíková, Sedláčková, Zedníková, Lukáčová

Hosté: Šimáňová, Šmídová, Staňková, Bartecká, Kalhousová, Komárková, libera Stavinohová, Pešková. Střídaly: Fomenková, Vojíková, Černá, Yakushkina, Cihlářová

První set byl vyrovnaný do stavu 7:7. Poté hostující tým postupně navyšoval vedení (7:10, 8:13, 9:15, 17:22, 19:23). Ostrava se vzchopila a stáhla na 22:23, ale to bylo z její strany v prvním setu vše.

V druhém setu vedl Olymp od začátku (0:4. 2:6, 8:13, 12:19) a vypadalo to absolutní kolaps domácích, ale díky chybám hostů se dostaly ostravské hráčky znovu do hry (16:19) a od stavu 18:21 dovolily Pražankám i díky vynikajícímu servisu Zemanové získat už jen jeden bod.

Ve třetím setu pokračovaly domácí hráčky na stejné vlně a postupně navyšovaly náskok (9:5, 15:8, 21:11, 24:15). Za tohoto stavu dovolily Olympu už jen zkorigovat stav.

I ve čtvrtém setu pokračovaly Ostravanky ve svižném tempu, ale jen do stavu 5:1. Poté pěti nevynucenými chybami dostaly Olymp do hry, a byť ještě do stavu 15:16 byl zápas vyrovnaný, tak další čtyři body v řadě hostujícího týmu rozhodly, že šel zápas do tie-breaku.

Pátý set se vyvíjel a skončil obdobně jako v sobotním utkání. Za stavu 5:6 Olymp získal opět čtyři body v řadě a náskok si s přehledem uhlídal až do konce.

Autor: Miloš Matula, foto Oldřich Holcman

TJ Sokol Dobřichovice – Volejbal Přerov 1:3 (25:21, 22:25, 18:25, 22:25)

Rozhodčí: Marschner, Němeček

Počet diváků: 120

Domácí: Prokopová, Šmídová, Kučková, Stará, Poláková, Vašutová, libero Kopecká. Střídaly: Jovanovičová, Závodská

Hosté: Vander Meer, Jehlářová, Zatloukalová, Svobodová, Shapaval, Měrková, libero Vaňková. Střídaly: Jurášová, Kohoutová, Šálková, Person

Barbora Stará (kapitán domácích): „Jsem na tým pyšná. Před zaplněnou domácí halou jsme bojovaly o každý míč a odehrály vyrovnaný zápas. Velká škoda čtvrtého setu, kde jsme vedly ještě 22:19 a mohly jsme jít do tie-breaku. Přerov si však závěr uhrál a nám se ještě při posledním míči zranila smečařka Poláková. O to více motivace máme do odvety v Přerově, nevzdáváme se a nedáme jim nic zadarmo.“

Jakub Koloušek (trenér domácích): „Musím holky pochválit za vyrovnanou partii, byť s o kategorii výše hrajícím soupeřem. Bohužel se nám v důležitých okamžicích nepodařilo ubránit univerzálku hostů.“

Radim Vlček (trenér hostů): „Věděli jsme, že v dobřichovické hale to nebude nic lehkého. Soupeř hrál dobře a zápas se rozhodl v koncovkách, kde nás podržela zejména Měrková.“

Dobřichovické prvoligové volejbalistky vstoupily do pohárového zápasu nebojácně a hned v úvodu se ujaly několikabodového náskoku, který udržely až do konce, kdy první set vyhrály 25:21. Extraligový soupeř z Přerova se v druhém a třetím setu ovšem otřepal a oba dva vyhrál. Jenomže tým Dobřichovic hnán hlasitým a početným publikem se nevzdal a ve čtvrtém setu si vypracoval náskok 20:15, poté ještě 22:19. V koncovce však nakonec extraligový Přerov především zásluhou útoků Měrkové skóre otočil a zvítězil 25:22, celkem 3:1 na sety.

Autor: Jakub Koloušek